YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuşlar ölümden kurtardı
Besledikleri kuşlar yaşama şansı verdi.
Kuşlar ölümden kurtardı
16 Mart 2010 / 18:07 Güncelleme: 16 Mart 2010 / 18:10

Eskişehir'de karbonmonoksit gazından zehirlenen iki işçi, odalarında besledikleri muhabbet kuşlarının çıkardığı seslerden şüphelenip kapıyı kıran arkadaşlarının girişimi sonucu tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Güllük Mahallesi Tarlayüzü Sokak'taki iki katlı evin alt katındaki bir odasında yaşayan inşaat işçileri Niyazi Çelik (60) ve Hasan İncesu (30), dün gece sobaya kömür atıp uyudu.

İki katlı evin üst katında yaşayan arkadaşları öğlen saatlerinde odanın önünden geçerken Çelik ve İncesu'nun beslediği muhabbet kuşlarının seslerini duydu. Kuşların normalden daha farklı ses çıkardığını fark eden işçiler, şüphelenerek odaya girmek istedi. Zili çalmalarına rağmen kapının açılmadığını gören işçiler, odanın sokak kısmındaki camı zorlayarak açtı.

Çelik ve İncesu'nun yataklarında hareketsiz yattığını gören arkadaşları, kapıyı kırarak odaya girdi. Çelik ve İncesu, ihbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Tedavi altına alınan söz konusu iki işçinin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri ve hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.

Çelik'in, bu kış üç kez daha aynı odada karbonmonoksit gazından zehirlendiği, son olayda 5 gün tedavi gördükten sonra dün taburcu edildiği bildirildi. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler