YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuşadası'nda öğretmenler ayaklandı
Kuşadası'nda öğretmenler ayaklandı
24 Ocak 2013 18:45
Kuşadasın'nda öğretmenler taciz iddiasının ardından intihar eden arkadaşları için yürüdü.

Kuşadası’nda öğretmenler, uğradığı taciz iddiası nedeniyle intihar eden ilköğretim okulu öğretmeni Yüksel Kurt’un bunu gururuna yediremeyerek, intihar etmesinin ardından ayaklandı. İntihar olayının ardından Eğitim-Sen, Eğitim-Birsen ve Türk Eğitim-Sen Kuşadası şubelerinin ortaklaşa bir eylem düzenledi. Kuşadası Belediye binasın önündü toplanan üç yüz öğretmen adına Belkent Ortaokulu Müdür Yardımcısı Hasan Furuncu tarafından ortak basın açıklaması okundu.  
 
Basın açıklamasında; Yüksel Kurt’un 10 yıldır görev yaptığı okuldaki bazı velilerin attığı iftirayı, basının gerçek gibi yazmasından rahatsız olduğu ve onuruna yediremediği için intihar ettiği belirtilerek, olay hakkındaki gerçeklerin ortaya çıkarılması için ilgili tüm makamlar göreve davet edildi.
 
Ayrıca Kuşadası’nda görev yapan öğretmenler, bugün karne günü olması dolayısıyla hiçbir öğrencinin eline karnelerini vermeyeceklerini ve hiçbir öğrencinin başını bile okşamayacakları yönünde karar aldıklarını açıkladılar. Daha sonra hazırladıkları siyah çelenkle sessizce yürüyüşe geçen yaklaşık üç yüz öğretmen, Belkent ilköğretim okulu önüne kadar yürüdü. Okulun önüne çelenk bırakan öğretmenler, daha sonra sessizce dağıldı.
 
Savcı otopsi istedi, cenaze ertelendi
 
Kendisine iftira atıldığı gerekçesiyle kendisini asarak intihar eden öğretmenin cenaze töreni ertelendi. Olaya el koyan Cumhuriyet Savcısı, Yüksel Kurt için otopsi istedi. Cenazesi İzmir’e  talimatı doğrultusunda otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilen Yüksel Kurt bugün (Cuma) toprağa verilecek.
 
Milli Eğitim Müdürü Türkkan açıklama yaptı
 
Kuşadası Belkent İlköğretim Okulunda görev yapan Yüksel Kurt’un iyi bir eğitimci olduğunu ve eğitim camiası olarak bu olaya çok üzüldüklerini açıklayan Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, “Kendisiyle 20 yıldır birlikte çalışıyorduk. Kuşadası’nda çok değerli öğrenciler yetiştirdi. İşine çok bağlı, mesleğini seven, disiplinli bir arkadaşımızdı. 20 yıldır kendisiyle ilgili ne biz ne de görev yaptığı okullarda tek bir şikayet bile almadık. Bu olaya anlam veremiyoruz. Kuşadası eğitim camiası olarak çok üzgünüz” dedi.

Öğretmenler toplandı
 
Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile Teftiş Kurulu Başkanı Abdülgani Yağanoğlu da olay sonrası derhal Kuşadası’na geldi. Öğretmenevinde okulların müdürleri ve öğretmenler ile Yüksel Kurt’un velileriyle bir araya gelen Töre ve Yağanoğlu önemli açıklamalar yaptı. Öğretmenlerin göz yaşlarını tutamadığı toplantıda açıklama yapan Pervin Töre, velilerin de intihar nedeniyle şaşkın olduğunu, taciz olayı olmadığı yönünde bir izlenimleri bulunduğunu, bunun bir iftira olduğunun anlaşılması durumunda Kurt ailesinin tazminat davası açabileceğini söyledi.
 
Teftiş Kurulu Başkanı Abdülgani Yağanoğlu ise olayın bir iftira ve komplo gibi göründüğünü, bu konuyu araştırmak için iki müfettiş görevlendirileceğini belirterek, “Bir ya da birkaç velinin intikam alma çabası gibi görünüyor bu olay. Çocuklar er geçgerçekleri söyleyecektir zaten. Çocuklar asla yalan söylemez. Böyle bir şey olsaydı okulda diğer öğretmenler fark ederdi, herkes fark ederdi. Bu bize göre bir iftira. Çok iyi bir eğitimciye atılan bir iftira” dedi.


İHA

KONTROLSÜZ GÜÇ
 // MURAT ALİ AVKAN
Muğla Eğitim Enstitüsünden sınıf arkadaşımdı Yüksel... Asla böyle bir şey yapmaz Yüksel. Evinde ve dışarıda kimselere söz geçiremeyenlere böyle kontrolsüz bir güç verenler utansın. Alo 147 sayesinde kimlerin canları yanıyor ve yanmaya da devam edecek daha. Ön inceleme yapmadan insanların gururlarını incitecek davranışlarda bulunan emniyet yetkilileri ve hukukcular Yüksel Kurt'un ve ve onunla aynı kaderi paylaşanların vebalini verebilecekler mi? Yüksel, değer miydi iki üç kendini bilmez için. ...
01 Şubat 2013 23:14
BAŞARILI BİR ÖĞRETMENDİ.
 // MELEK GÖRÜGÜN
YÜKSEL KURT BAŞARILI BİR ÖĞRETMENDİ. 1 SINIFA KAYITLAR YAPILIRKEN VELİLER, ÖĞRENCİSİNİ YÜKSEL KURT A YAZDIRMAK İÇİN SIRAYA GİRERLERDİ. BENDE ONLARDAN BİRİYİM. İFİTİRA EDEN VELİLERDE ONLARDAN BİRİLERİ.. YÜKSEL HOCA SINIFINI OKULUNU KENDİSİ BOYAYAN BİR ÖĞRETMENİMİZDİ. ÖĞRENCİLERİNE KARŞI İLĞİLİ BİRİYDİ. NEDEN BÖYLE OLDU, BÖYLE OLMAMALIYDI.!!!!!!...
28 Ocak 2013 11:07
Ben de kınıyorum
 // Nevin Camtak
Muğla Eğitim Enstitüsünden arkadaşımızdı Yüksel... Asla böyle bir şey yakıştırılmamalıydı ona... İftira atanlar yastığa başlarını koyduklarında uyuyabiliyorlar mı acaba? Kafalardaki örümcekler temizlenmedikçe, karşı cinse öcü gibi bakılmaya devam edildikçe, beyin kısırlığından kurtulunmadıkça daha kim bilir ne Yüksellerin onuru zedelenecek; hayatına malolacak... Ah be Yüksel, değer miydi iki üç kendini bilmez için... :(...
25 Ocak 2013 23:28
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler