YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurusıkı tabancayla PTT soygunu
Kurusıkı tabancayla PTT soygunu
29 Aralık 2012 12:57
İzmir’de kurusıkı tabancayla PTT şubesini soymak isteyen bir kişi güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

 

PTT kuryesinin K.T.’DEN 3 dakika önce gelip kasadaki 9 bin 500 TL ‘yi bankadan almasıyla kasada 25 TL kaldı.Kasada 25 TL olduğunu anlayan zanlı kaçmaya çalıştı ama başaramadı.
 
Olay İzmir’in Bayraklı İlçesi Yavuz Caddesi’nde bulunan Osmangazi şubesinde meydana geldi.
 
Babasının kendisine para vermediğini ileri süren 23 yaşındaki K.T., yakınlarında bulunan PTT şubesini soymak için plan yaptı. PTT şubesine önceden işlem yapmak için gidip  keşif yaptı. Ardından şubede sadece G.U., isimli bir kadın memurun çalıştığı bilgisine ulaşan K.T., planını hızlandırıp  kurusıkı bir tabanca aldı.
 
2 gün daha şubeyi gözetleyen K.T., planını devreye soktu. Kafasına bere takıp  yüzünü atkıyla saran genç içeri girer girmez silahı çıkartıp G.U.’ ya doğrultarak kasadaki paraları istedi. Kasada sadece 25 TL civarında bozuk para olduğunu öğrenen genç ardından şubeden kaçarak uzaklaştı.
 
Mahalle yakınlarında bir dereye giderek beresini ve silahını saklayan genç mahalle sakinlerinin ihbarları doğrultusunda hareket eden Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince saklandığı arkadaşının evinde yakalanarak gözaltına alındı. K.T., emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
 
 
3 dakikayla 9 bin 500 TL kaybetti
 
Bu arada çeşitli suçlardan 3 kaydı olan K.T.’nin şubeye soygunu düzenlemeden tam 3 dakika önce, şubede çalışan kuryenin 9 bin 500 TL’yi çıkarması soyguncunun paralara ulaşamamasına neden oldu. Şubede sadece 25 tl civarında bozuk TL’ olduğunu anlayan genç kaçarak uzaklaştı.
 
 
Görüntü saniye saniye kamerada
 
K.T.’nin PTT’yi soyması güvelik kamerasına da takıldı. Güvenlik kamerasındaki görüntülerde şubeye girer girmez elindeki kuru sıkı tabancayı  postane çalışanı G.U.’ya uzatarak paraları göstermesini istiyor. Tam o sırada içeri giren bir müşteriyi ise dışarı çıkmak üzereyken onu da içeri alıp “ Otur yerine yoksa vururum” diyerek tehdit ediyor. Ardından umduğunu bulamayan soyguncu olay şubeden hızla çıkarak ayrılıyor.
 
 
“Bu duruma anam-babam düşürdü"
 
 
Emniyetten çıkarken gazetecilerin sorularını “ Neden yaptın?” sorusunu yanıtsız bırakmayan K.T., Bu “ Anam babam olsaydı bu duruma düşmezdim. Onlar beni bu hale getirdi” diyerek sitem etti.
 
 
İHA
 
 
Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler