YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulan 126 yolcudan Dicle Kaba'nın hikayesi film gibi
Kurtulan 126 yolcudan Dicle Kaba'nın hikayesi film gibi
Kurtulan 126 yolcudan Dicle Kaba'nın hikayesi film gibi
26 Şubat 2009 / 08:24 Güncelleme: 26 Şubat 2009 / 00:00

Düşen uçaktan kurtulan Dicle Kaba'nın 3 aylık hamile olduğu ve ölen eşinin eşyalarını almak için Hollanda'ya gittiği öğrenildi.


Kurtulan 126 yolcudan Dicle Kaba'nın hikayesi film gibi. Ölen kocasının eşyalarını almak üzere Hollanda'ya giden genç kadın, kazadan kurtulduğuna inanamıyor. Dicle Kaba’nın tek tesellisi ise karnındaki bebeğinin sağlık durumunun iyi olması. Dicle Kaba Hollanda'ya niçin gittiğini şöyle anlattı:


Rotterdam’da görevliydi


“Eşim Oğuz Kaba İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde görevliyken Rotterdam’daki Türk Konsolosluğu’na tayini çıktı. Bu arada bebeğimizin olacağını öğrendik. Ben ailemin yanına Ankara'ya gittim. Eşimi evden aradığımda cevap vermedi. Meğer banyoda düşerek hayatını kaybetmiş. Eşyalarını Hollanda'ya göndermişti. Ben de onun anılarını almaya gidiyordum.”


Tedavi altına alındı


Dicle Kaba, hastanede tedavi altına alınırken kayınvalidesi Zehra Kaba şunları söyledi: “Gelinimizin sağlık durumuyla ilgili konsolosluktan bilgi aldık. Hastanedeymiş ve Türk yetkililer de başında bekliyorlarmış. Onlardan Allah razı olsun” dedi.


135 yolcusu bulunan THY uçağı düştü: İZLEYİN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler