YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtlar köylülere saldırdı: 12 yaralı
Erzincan'da 3 köyde kurtların saldırısına uğrayan 2'si çocuk 12 kişi yaralandı
Kurtlar köylülere saldırdı: 12 yaralı
23 Ağustos 2009 / 19:38 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Erzincan'da merkeze bağlı 3 köyde, kurtların saldırısına uğrayan 2'si çocuk 12 kişi yaralandı.


Alınan bilgiye göre, aynı bölgede bulunan merkeze bağlı Bahçeyazı, Heybeli ve Çatalarmut köylerinde, köylüler kurtların saldırısına uğradı.


Bahçeyazı köyünden Vesile Bayrak, Emre Bayrak (9), Ali Yalçın, Heybeli köyünden Şükrü Uludağ, Melek Uludağ ve Çatalarmut köyünden Ekrem Köksal, Sündüz Köksal, Salih Polat, Kibar Bayrak, Fatma Polat (6), Gülsüm Polat ve Erol Polat, kurtların saldırısı sonucu yaralandı.


Yaralılar, Erzincan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan Ali Yalçın ve Melek Uludağ, daha sonra Erzurum'a sevk edildi.


Saldırıya uğrayanlardan Ekrem Köksal, köyde eşi Sündüz Köksal ile eve giderken gördükleri kurdun aniden kendilerine saldırdığını, kurdun saldırısında elinin parçalandığını söyledi. Eşi ile birlikte evlerine sığınarak saldırıdan kurtulduklarını belirten Köksal, ''Biz eve girdikten sonra kurdun bir çocuğa saldırdığını gördük'' dedi.


Hastanede yaralıları ziyaret ederek durumlarıyla ilgili bilgi alan İl Sağlık İl Müdürü Dr. Mesut Turan da kurtların saldırısında yaralananların durumunun iyi olduğunu, olayla ilgili başlattıkları incelemenin devam ettiğini söyledi.


Bu arada, söz konusu köylerde incelemelerde bulunan jandarma ekiplerince, köylülere saldırdığı tahmin edilen kurlardan birinin vurularak öldürüldüğü belirtildi.


Yetkililer, kurttan alınan numunenin, incelenmesi için Erzurum Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsüne gönderileceği bildirildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler