YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtlar atı böyle parçaladı...
Kars'ta yaşanan bu şok olay saniye saniye kameralar tarafından görüntülendi
Kurtlar atı böyle parçaladı...
24 Eylül 2009 / 12:51 Güncelleme: 24 Eylül 2009 / 16:22

Kars'ın Selim ilçesinde güpegündüz sürü halinde bir ata saldıran aç kurtlar saniye saniye kameralar tarafından görüntülendi.

İlçenin Katranlı köyünde sabahın erken saatlerinde sahipleri tarafından ahırlarından çıkartılan ve otlamaları için başı boş olarak arazilere bırakılan atlardan biri, Bölükbaş mevkiinde 3 kurdun saldırısına uğradı. Kurtlar, büyük atların savurduğu tekmeler son anda kurtulmayı başardılar. Sürüler halindeki atlardan birisini sürüden ayıran aç kurtlar yere atarak parçalayarak öldürdüler. Atlara saldırıyı gören köylü vatandaşların yaya, atla ve motosikletleri ile kurtları kovalamaya başladılar. Köylülerin seslerinden tedirgin olan aç kurtlar atları bırakıp kaçtılar. 
 
Katranlı köyünde ikamet eden İbrahim Işıldak, 8 yaşındaki oğlu Memet ile beraber kurtlar tarafından parçalanarak ölen atlarının yanına geldi. Atlarının kurtlar tarafından parçalanmış halde gören 8 yaşındaki oğlu Memet gözyaşlarına hakim olamazken başında oturan hayvan için hüngür hüngür ağladı. Memet Işıldak, kurtlar tarafından parçalanarak ölen atlarının ölümüne dayanamayarak kafasını kucağına alarak ağlamaya sürdürdü. 
 
 Bölgedeki dağlarda yaşayan kurtların aç kalınca güpegündüz atlara saldırdığını anlatan İbrahim Işıldak, "Sabahın erken saatlerinde atımı ahırdan çıkartım burada otlayanların yanına getirdim. Kurtlar senit atımı sürüden ayırarak bu tarafa doğru getirdi ve parçalayıp öldürdüler. Oğlum, bu at kendisine ait olduğu için çök üzüldü" dedi.

 

saldırı
 // hakan
ya haberi yapan Yaşarı tanıyoruz,bu tür haberlerde onun parmağı var,zaten görüntülerdende anlaşılıyo atın sahibinin o çocuk olmadığı.......
26 Eylül 2009 12:54
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler