YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurşunlanma anı kamerada
Adana'da gübegündüz çocukların gözü önünde bir internet kafede silahlı saldırı olayı yaşandı. Bir kişi aralarında alacak-verecek meselesi olduğu ileri sürülen kişiyi silahla bacağından vurdu. Hastaneye kaldırılan şahsın sağlık durumu ise iyi...
Kurşunlanma anı kamerada
09 Şubat 2011 / 15:14 Güncelleme: 09 Şubat 2011 / 15:26

Adana'da bir kişi, aralarında alacak-verecek meselesi bulunan kişiyi internet kafede çocukların gözü önünde vurup kaçtı. Kurşunlama anı ve çocukların korkuyla kaçışı iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. İş yeri sahibi ise, "Ben çocuklara silahlı oyunları bile oynatmıyorum, ailelere şimdi ne diyeceğim" diyerek gözyaşlarını tutamadı.  

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Bulvarı üzerindeki bir internet kafede meydana geldi. İddiaya göre, Mehmet Horuz (35) saat 11:00 sıralarında internet kafeye geldi. Bu sırada, alacak verecek meselesi yüzünden aralarında mesele bulunan ve ismi açıklanmayan kişi de internet kafenin önüne gelerek biriyle telefonda konuştuktan sonra belindeki silahı çekerek internet kafeye girip girip hemen kapının yanında oturan  Mehmet Horuz'un ayağına bir el ateş ettikten sonra elinde silah ile kaçarak kayıplara karıştı.   

Bu arada ne olduğunu anlayamayan Horuz, bir süre sonra bacağında acı hissetti. Bu sırada internet kafede bulunan herkes ayağa kalkarak kaçmaya başladı. Kaçanlar arasında çocukların da olduğu gözlendi. Çocuklar korkulu gözlerle biran önce kafeden kaçmaya çalıştı. Bir babanın kucağında çocuğuyla kafeden kaçtığı da gözlendi.   

Ayağından yaralanan Horuz, olay yerine çağrılan ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Sol bacağından yaralanan Horuz'un hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.   

Bu arada, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.  
  
"İNTERNET KAFE SAHİBİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU"  

İnternet kafeyi 1 yıl önce devraldığını belirten Mahmut Kılıçarslan (27), 1 yıldır çocuklara silahın ne kadar zararlı olduğunu anlattığını söyleyen Kılıçarslan, "Ne olursa olsun, çocukların olduğu bir işyerine kesinlikle sorununuz ne olursa olsun, sorununuzu çocuklarınızın önünde çözmeyin. Silahları göstermeyin ben yıllar boyunca silahın kötü bir şey olduğunu anlattım çocuklara.  Ben çocuklara silah yerine kalemi önerdim, kardeşlikten İslam'dan bahsettim. Ben buradan silaha sarılan insanlara sesleniyorum. Silaha sarılmak güçlenmek değil acizliktir. Hepimiz kardeşiz bütün Müslüman alemi kardeştir. Ancak bu tür olaylar kardeşliğimizi bozuyor. Ben burada çocuklara küfür bile ettirmiyorum. Onlara silahla oynanan oyunları oynatmıyorum. Ama benim kafeme gelip çocukların olduğu bir ortamda birini vuruyorlar. Bu benim çok zoruma gidiyor. O anda burada babasının kucağında bir çocuk da vardı. O çocuğun psikolojisini düşünün. Bu bana yapıldığı için çok zoruma gitti. Ben şimdi bu çocukların ailelerine ne diyeceğim" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler