YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurşun onu parkta buldu!
Kör kurşun, 6 yaşındaki Umut Ceylan'ı parkta oynarken buldu
Kurşun onu parkta buldu!
29 Ağustos 2012 / 10:52 Güncelleme: 29 Ağustos 2012 / 10:54
Henüz 6 yaşındaydı Umut Ceylan. 13 gün sonra okula başlayacaktı. Önceki akşam, annesi ve kız kardeşiyle birlikte evlerinin yakınındaki parka gitti.

Umut, kaydıraktan kayarken serseri bir kurşunun hedefi oldu. Sırtına saplanan kurşunla sessiz sedasız yere yığıldı. Oğlunun kanlar içinde kaldığını gören anne Gülhan Ceylan, sinir krizi geçirdi. Komşunun otomobiliyle hastaneye kaldırılan küçük Umut, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Gözü yaşlı anne hastane kapısında, "Bu kurşunu atanı bulun bana. Çocuğumun katili bulunsun. Allah'ım başka bir dileğim yok." diye feryat etti.

İzmir'i hüzne boğan olay, Karabağlar ilçesinde önceki gün saat 22.30 sularında meydana geldi. Bu yıl ilkokul birinci sınıfa gitmeye hazırlanan Umut, annesi Gülhan Ceylan ve kız kardeşiyle birlikte evlerine yakın yerde bulunan General Asım Gündüz Parkı'na gitti. Annesi kız kardeşiyle ilgilenirken Umut da arkadaşlarıyla birlikte kaydıraktan kayarak eğlenmeye başladı. Kaydırağın üzerine çıktığı sırada kimin ateşlediği belirlenemeyen bir silahtan çıkan kurşun sırtına saplandı. Umut'un bir anda yere yığıldığını gören annesi çığlıklar atarak yanına koştu. Komşularının arabasıyla Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan küçük Umut tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Olay sonrası bölgeyi kordon altına alan polis, çevrede uzun süre şüpheli şahıs uygulaması yaptı ancak Umut'un ölümüne neden olan silahı kimin ateşlediğini bulamadı. Uzman ekipler bölgede detaylı bir inceleme yapıyor. Magandanın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Anne Ceylan: Silah tutan eller kırılsın

Anne Gülhan Ceylan, daha 6 yaşındaki evladının kör kurşuna kurban gitmesine, "Silah tutan, atan eller kırılsın. Çocukların masumların günahı yok. Çocuğum son yolculuğuna gidiyor, adam orada oynuyor mu ne yapıyor?" diye isyan etti. Baba Ufuk Ceylan da olayı gözyaşlarıyla anlattı: "Ben akşam saati evde oturuyordum. Canları sıkıldı, oğlum, annesi ve kızım evimize çok yakın olan parka gitti. Eş, dost, komşularla vakit geçiriyorlardı. Fazla değil 15-20 dakika sonra kızım koşarak gelip oğlumun sırtının kanadığını söyledi. Hemen indim aşağı, parka bile varamadım. Baygın haldeki oğlumu elime verdiler. Ayıltmak için su dökmüşler. Baktım şöyle, yüzü biraz değişikti, belki o an vefat etti. Hastaneye götürdük, bir saate yakın uğraştılar ama olmadı." Maganda kurşununun ilk başta doktorun bile aklına gelmediğini, 1 saat kalbini çalıştırmak, kan vermek için uğraştığını belirten baba Ceylan, "İlk başta kalp için uğraştıkları için sırtındaki yarayı sonradan görmüşler. Sırtındaki yara belli de değil, kürek kemiğine yakın bir yerden, kalbine doğru gitmiş." dedi. Mahallede ne bir silah sesi ne de başka bir şey duyduklarını belirten baba, "Her şey süt liman olur merak etmeyin, bu da böyle kalır gider." ifadelerini kullandı. Küçük Umut'un cenazesi dün gözyaşları arasında toprağa verildi.  (Zaman)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler