YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kurduğunuz kumpas imanınızı götürebilir"
Türkiye'de Hadis konusunda otoritelerden biri olan Nihat Hatipoğlu bugün çok önemli bir konuda uyarıda bulundu.
"Kurduğunuz kumpas imanınızı götürebilir"
02 Mayıs 2014 / 15:25 Güncelleme: 02 Mayıs 2014 / 15:26

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Sabah'taki bugünkü köşesinde üç aylarda hangi ibadetlerin yapılması gerektiğini sıraladı ve öğütlerde bulundu. Sıraladığı öğütlerde en dikkat çeken ise internet üzerinde iftira kampanyasıydı. Bilindiği gibi geçen aylarda internet üzerinden bir çok montajlı ses kayıtlarıyla kişiler ve kurumlar töhmet altında bırakılmıştı.

İşte Hatipoğlu'nun o uyarısı:

İftira, kumpas, tuzak gibi manevi yıkım sebebi olan günahlardan uzak duralım. Başkasına iftira atan aynı iftiraya muhatap olmadan ölmez. Bilelim. İftira en büyük günahlardan biridir. İnterneti kullanırken, insanların gıyabında konuşurken Yüce Rabbımızın hesabını yapalım. İnsanları karalamak kul hakkıdır ve vazgeçilmez. Aleyhinde kumpas kurduğumuz, şerefiyle oynadığımız, iftira attığımız insan ahiret günü imanımıza talip olabilir.

iman ve dürüstlük
 // nemre
allah ülkemizin yar ve yardımcısı olsun. asıl olan allah'ın hesabıdır. tüm iç ve dış güçler istedikleri hesabı yapsınlar. bize allah yeter. ülkemiz üzerinden nemalanmak isteyenlere allah izin vermez.amin. amin. amin....
02 Mayıs 2014 Cuma 15:44
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler