YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurban pazarını aratmadı
Küçükçekmece'de kurulan hindi pazarı, kurban bayramlarında kurulan kurbanlık hayvan pazarını aratmadı.
Kurban pazarını aratmadı
31 Aralık 2009 / 17:21 Güncelleme: 31 Aralık 2009 / 17:37

Hindi satıcıları hindi satmak için çabalarken kasaplarda ellerinde bıçakla kesim için bekledi. Vatandaşlar, hindileri aldıkları yerde kestirince kurban pazarlarında yaşanan görüntüler tekrarlandı. Kasaplar 5 TL'ye hindi keserken, kadınlar da 5 TL karşılığında hindilerin tüylerini yoldu.
 

Tekirdağ'dan İstanbul'a yaklaşık 300 adet hindi getiren Mehmet Yalçın, hindileri Halkalı'da satışa sundu. Bir hafta içinde 300 adet hindiden geriye yaklaşık 60 tane kaldı. Gece geç saatlere kadar satış yapmaya devam edeceğini belirten Yalçın, geri kalan hindilerinde biteceğini söyledi. Yalçın'ın hindilerini tartarak ve kanatlarının altını kontrol ederek alan vatandaşlar aldıkları hindileri hemen hazırda bekleyen kasaplara kestirdi.
 

70-80 TL arasında değişen fiyatlardan aldıkları hindilerin kesimi ve tüylerinin yolunması için de 5'er TL verdi. Hindilerin arasında ellerinde bıçakla gezen kadın ve erkek kasaplar hindi kesiminden yevmiyelerini çıkartmaya çalıştı. Satışa sunulan hindilerin yanı başında bıçakla bekleyen bir kadın, eşinin kesim yaptığını kendisinin de yolma işlemi yaptığını söyledi. Gün içinde 5 hindi kestiğini belirten bir kasap ise "5 TL'ye kesim yapıyoruz ancak işler yoğun değil" dedi.
 Hindi satan Mehmet Yalçın, iyi bir hindinin kilosundan ve kanatlarının altındaki sarılıktan anlaşıldığını söyledi. Yalçın kanatlarının altındaki sarılık fazla olan hindilerin etinin daha lezzetli olduğunu söyledi. CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler