YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçükler şenlendi
Başkent'te 'sevgi seli' korteji büyük ilgi gördü
Küçükler şenlendi
24 Nisan 2010 / 22:49 Güncelleme: 24 Nisan 2010 / 22:49

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları nedeniyle düzenlenen korteje Ankaralılar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar kortejden atılan şeker, top ve oyuncakları almak için adeta birbirleriyle yarıştı.
 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Başkent'te "23 Nisan Sevgi Seli Korteji" oluşturuldu. Korteje birbirinden farklı tam 111 araç katılırken, araçların her biri çocukların ilgisini çekmek için günler öncesinden süslendi. Kimi araçlarda salıncak, maskot bulunurken bazı araçlarda da çizgi film karakterleri olduğu görüldü. Bazı çocuklar da araçların üzerinde yerini aldı.
 

Kortej saat 18.30 sıralarında Altınpark'tan harekete geçti. Kortej sırasında yol boyunca sıralanan Ankaralılar, arabalardan atılan şeker, top ve oyuncaklara yoğun ilgi gösterdi. Oyuncakları almaya çalışan Başkentliler adeta birbirleriyle yarıştı.
 

Kortej nedeniyle, İrfan Baştuğ Caddesi, Çankırı Caddesi, Ulus, Atatürk Bulvarı, Kızılay Meydanı, Akay Kavşağı, İnönü Bulvarı, Konya Devlet Yolu, AKM Turgut Özal Bulvarı geçici olarak trafiğe kapatıldı.
 

Polis ekipleri de kortej nedeniyle güzergah üzerinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler