YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük Meysa yürekleri dağladı
Küçük Meysa yürekleri dağladı
28 Ocak 2013 18:05
Suriye'de keskin nişancıların babalarını öldürdüğü, kendilerini de sakat bıraktığı gözü yaşlı çocuklardan biri olan Meysa'nın hayali yürekleri dağladı.

Suriye'de yaklaşık 2 yıldır devam eden iç savaş sırasında binlerce kişi hayatını kaybetti, on binlerce kişi de yaralandı. Savaşın getirdiği olumsuzluklardan en fazla etkilenenler ise kadın ve çocuklar oldu.

Gözü yaşlı, çaresiz Suriyeli çocuklardan biri de Reyhanlı ilçesinde tedavisi süren 12 yaşındaki Meysa Ziyade...

Yaklaşık 2 ay önce babasıyla yolda yürüdüğü sırada Esed'e bağlı keskin nişancıların açtığı ateş sonucu küçük Meysa, babasının gözleri önünde ölümüne tanıklık etti.

Kendisi de beline kurşun isabet etmesi sonucu yaralanan Meysa, annesi ve ağabeyi tarafından getirildiği Türkiye'de tedavi görüyor ancak bir daha yürüyemeyecek.

Kurşunun omuriliğine zarar vermesi nedeniyle felç kalan küçük kız, Türkiye'de tedavisi tamamlandıktan sonra İdlib'e dönerek babasının mezarını ziyaret edeceği günün hayalini kuruyor.

Küçük kız, ''Ülkemdeki olaylar sona erdikten sonra İdlib'e dönmek istiyorum. Kendi şehrime döndüğüm zaman yapacağım ilk şey babamın mezarını ziyaret etmek olacak. Şimdi bunun hayalini kuruyorum'' diye konuştu.

AA

Etiketler: , , , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler