YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük Furkan, hayata tutunmayı başardı
Küçük Furkan, hayata tutunmayı başardı
31 Ocak 2014 14:22
Sakarya'da oyun oynadığı sırada 10 metre yükseklikten aşağı düşerek ağır yaralanan 9 yaşındaki Furkan Güngör, kaldırıldığı hastanede hayati tehlikeyi atlatarak sağlığına kavuştu.

Adapazarı ilçesinde oyun oynadığı sırada 3'üncü katta bulunan evinin balkonunda düşerek ağır yaralanan Güngör, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayati tehlikeyi atlattı. Yaklaşık 10 metreden düşmesine rağmen vücudunda herhangi bir kırık bulunmayan Furkan, bir hafta içinde taburcu edilecek. 

Anne Selma Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada, Furkan'ın sağlık durumunun çok iyi olduğunu anlattı.

Furkan'ın yalnızca akciğerinde bazı sıkıntılar bulunduğunu belirten Güngör, "Rabbim, korudu çocuğumu. İnşallah bir hafta içinde hastaneden ayrılacağız. Buna da çok şükür. Bir anda oldu her şey. Allah'ın yardımıyla oğlum hayatta kaldı. Türkiye'nin her yerinden insanlar arayıp oğlumu sormuş. Duasını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. Çocuğum inşallah sağılığına kavuşacak ve bu hastaneden yürüyerek çıkacak. şu an çok iyi durumu. Bilinci kendinde ve çok mutluyuz" dedi. 

"Furkan çok korkuttu bizi" diyen anne Güngör, "Furkan'ı tek başıma büyüttüm. Furkan'ı hastanelerde büyüttüm ve o yüzden benim için çok ayrı bir yeri var. O yüzden çok korktum. O yükseklikten düşmesine rağmen hiçbir kemiğinde kırık veya çıkık yok. Allah bana bağışladı oğlumu" şeklinde konuştu. 

"Hastamızda mucize eseri hiçbir kırık olmamış"

Furkan'ın tedavisini yapan Doç. Dr. Abidin Şehitoğulları da hastanın vücudunda herhangi bir kırık olmamasının kendisini şaşırttığını söyledi. 

Şehitoğulları, "Furkan, yüksekten düştüğü için buraya getirildi. Yapılan ilk incelemelerde kırık tespit edilmedi ve yalnızca göğüs bölgesinde hava birikimi bulunuyordu. Hastaneye ilk geldiğinde hayati tehlikesi vardı ancak şu anda sağlık durumu gayet iyi. Tedavisi bu şekilde devam ediyor. O yükseklikten düşmesine rağmen hiçbir kemiği kırılmamış. Bu hastamızda mucize eseri hiçbir kırık olmamış. Çocukların kemikleri daha esnektir ama bu durum daha anormal. Kırık olmaması büyük bir mucize gerçekten" ifadesini kullandı.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler