YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük boyacı bulduğu cüzdana dokunmadı
Küçük boyacı bulduğu cüzdana dokunmadı
20 Eylül 2009 00:20
Boyacılık yaparak aile bütçesine katkı sağlayan 12 yaşındaki çocuk, bulduğu cüzdanı karakola teslim etti

Alınan bilgiye göre, ağabeyi Mustafa ile boyacılık yapan  7. sınıf öğrencisi Hakan Peker, İnciraltı Kıraathanesi önünde bulduğunu cüzdanı, garaj yakınında bulunan Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğüne götürdü.

Aile bütçesine katkı için ağabeyi Mustafa ile boyacılık yaptıklarını anlatan Hakan Peker, hiç açmadıkları cüzdanın sahibi gelinceye kadar müdürlükte misafir edildi. Haber verilmesinin ardından gelen Necati Aydınoğlu'na, içinde yaklaşık bin 500 TL nakit para, nüfus cüzdanı ve kredi kartlarının bulunduğunu cüzdanı teslim edildi. Cüzdanına kavuşan Necati Aydınoğlu (54) bayram arefesinde cüzdanını teslim eden çocukları ödüllendireceğini söyledi.

İnciraltı Kıraathanesinde bir süre dinlendikten sonra merkeze bağlı Çobanisa köyüne gittiğini anlatan Aydınoğlu, indikten sonra cüzdanını yerinde olmadığını fark ettiğini, araçta bulamayınca da ümidini kestiğini belirtti. Aydınoğlu, bu sırada polisten gelen 'cüzdanınız bulundu' haberi ile çok sevindiğini belirtti.

Manisa Emniyet Müdürü yardımcısı Hasan Onar, gazetecilere yaptığı açıklamada, örnek davranışlarından dolayı polislerin çocukların bayramlık kıyafetini temin edeceklerini söyledi.

Onar, Manisa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yaz boyunca düzenlenen etkinliklere katılan iki kardeşin bu örnek davranışının kendilerini çok duygulandırdığını dile getirdi.


 

umut
 // meryem
geleceğimiz olan çocuklardan umutluyum .yeter ki biz büyükler örnek hayatlar yaşayalım....
20 Eylül 2009 01:53
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler