YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kralı gelse yakalayamazdı"
"Kralı gelse yakalayamazdı"
24 Haziran 2010 14:00
Sevgilisinin aracın içinden attığı bira şişesi sivil ekip otosuna çarpınca kovalamaca başladı. Yaklaşık yarım saat süren kovalamaca gencin benzininin bitmesi ile son buldu... Gencin gözaltına alınırken söylediği cümle ise oldukça ilginçti...

Konya'da bir üniversite öğrencisi yeni aldığı otomobille sevgilisini gezdirirken, sevgilisinin pencereden attığı bira şişesi sivil polis ekip otosuna çarptı. Bunun üzerine başlayan ve yarım saat süren kovalamaca otomobilin benzinin bitmesiyle son bulurken, gözaltına alınan sürücü, "Benzin bitmeseydi kralı gelse yakalayamazdı" dedi.

Olay, saat 02.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 23 yaşındaki üniversite 1. sınıf öğrencisi Ü.Y.K, sevgilisi G.K. (22) ile barda eğlendikten sonra bir gün önce aldığı 42 DR 145 plakalı otomobiliyle gezintiye çıktı. İstanbul yolu üzerinde seyir halinde olan Ü.Y.K'nin sevgilisi G.K. içtiği biranın şişesini pencereden fırlattı. Şişe, aynı istikamette seyir halinde olan sivil polis ekip otosuna isabet etmesi sonucu aracın aynası kırıldı. Bunun üzerine polis ekibi, dur ihtarı çekince, sürücü otomobille kaçmaya başladı. Yaklaşık yarım saat süren kovalamacanın ardından otomobil boş bir araziye girdi, ancak benzini bitince durdu. Yakalanan şüpheli Ü.Y.K, "Benzinim bitmese kralınız gelse yakalayamazdı" derken, tepki göstermeyi de ihmal etmedi.

Gözaltına alınan sevgililer Konya Numune Hastanesi'ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Ü.Y.K'nin 1.22 promil, sevgilisi G.K'nin ise 0.28 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler