YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koyun sıpaya annelik ediyor
Koyun sıpaya annelik ediyor
05 Temmuz 2010 11:47
Doğumdan sonra ölen eşeğin yavrusuna koyun annelik yapıyor...

Van'ın Muradiye ilçesinde doğumdan sonra ölen eşeğin sıpasına koyun annelik yapıyor. Kendi kuzusunu ve sıpayı birlikte emziren koyun, ilk kez böyle bir olay gören vatandaşları hayretler içerisinde bıraktı.

Yukarı Argıt köyünde ikamet eden Akdemir ailesi, eşeklerinin doğumdan sonra ölmesi sonucu sıpasının da ölmemesi için birkaç gün koyunlardan sağdıkları süt ile beslediler. Daha sonra koyunlar kuzularını emzirirken, sıpada gidip bir koyundan süt emmeye başladı. Ancak koyunun buna sessiz kalması ve kuzusuyla birlikte eşeğin yavrusunu da emzirmeye başladı. Yaşanan olay karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini ifade eden evin kızı Aynur Akdemir, annesiz kalan sıpaya bir koyunun sahip çıkmasını ilk kez gördüğünü belirtti. Sıpanın sadece bu koyundan süt emdiğini kaydeden Aynur Akdemir, "Sıpa, başka koyunları emmiyor. Bu koyunu kendi annesi gibi görüyor ve sürekli yavru kuzu ile birlikte koyunun peşinden geziyor" dedi.

Mahmut Sayir isimli vatandaş ise, "Bu koyunun annesi ölen bir eşek yavrusuna annelik yapması, onu kendi yavrusundan ayırt etmeden emzirmesi, bizleri şaşırttı. İnsanların buna bakarak ibret alması lazım. Bir koyunun eşek yavrusuna sahip çıkması ve kendi kuzusuyla birlikte onu da emzirmesi hayret verici bir olay oldu" diye konuştu. (İHA)


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler