YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koruma altındaki çocuklar donanmayla tanıştı
Koruma altındaki çocuklar donanmayla tanıştı
28 Şubat 2015 23:15
Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığındaki fırkateyn ve hücumbotları gezen koruma altındaki çocuklar, Türk donanmasını yakından tanıma fırsatı buldu.

Gölcük Kaymakamlığınca düzenlenen etkinlikte 5-16 yaş grubunda koruma altında bulunan 37 çocuk, meslekleri tanımaları ve gelecek yaşantılarına yön verebilmelerinin yanı sıra moral bulmaları amacıyla Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığına götürüldü.

Kuzey Kuvvet Görev Komutanı Tuğamiral Ali Murat Dede tarafından karşılanan çocuklar, kendilerine rehberlik eden görevlilerle TCG Yıldırım Fırkateyni ve hücumbotları gezdi.

Geminin helikopter hangarında gerçekleştirilen yangın tatbikatını izleyen çocuklar, geminin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Tuğamiral Dede, gazetecilere yaptığı açıklamada, koruma altında bulunan çocukları gemilerde misafir ettiklerini söyledi.

Çocuklara hem fırkateyn hem de hücumbotları tanıttıklarını belirten Dede, şunları dile getirdi:

"Bugünün küçükleri, ülkemizin yarınının büyükleri olacak. O yüzden bahriyeyi tanımaları, bahriyeli olmaya karar verdikleri takdirde, bizlere katılmaları için bugün fırsat oldu. Bu kapsamda çocuklarımızla bir gün geçiriyoruz, umarım onları memnun, hoşnut etmişizdir. Umarım, ileride hem bayan hem de erkek çocuklarımız aramıza katılma imkanı bulur."

Geziye katılan 13 yaşındaki Bilal Albayrak da çok heyecanlandığını anlatarak, film izlediklerini ve helikopter gördüğünü dile getirdi.

Asker olmayı istediğini ifade eden Albayrak, gemiler hakkında bilmediği her şeyi öğrendiğini vurguladı.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler