YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kore gazisi yaşam savaşını kaybetti
Kore gazisi yaşam savaşını kaybetti
08 Kasım 2011 12:55
Merdivenden düşmesi sonucu hastaneye kaldırılan Kore gazisi 81 yaşındaki Mustafa Ali Ablay hayatını kaybetti.

Bursa'nın Harmancık ilçesinde, geçen hafta merdivenlerden düşmesi sonucu ağır yaralanan Kore gazisi Mustafa Ali Ablay (81), kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesindeki yaşam mücadelesini kaybetti.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Kışmanlar köyünde oturan Ablay, geçen hafta evinin merdivenlerinden düşmesi sonucu ağır yaralandı.

Oğlu Abidin Ablay tarafından Harmancık Devlet Hastanesine kaldırılan gazi, müdahalenin ardından Çekirge Devlet Hastanesine sevk edildi.

Bir süre yoğun bakımda tutulan Ablay, kalça kemiğinin kırılması ve beyninde kan pıhtılaşması olması nedeniyle ameliyata alındı. Ablay, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Kore gazisinin cenazesi, Kışmanlar Köyü Camisi'nde kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze törenine Harmancık Kaymakamvekili ve Büyükorhan Kaymakamı Levent Yetgin, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Ali Kadir Yılmaz, ile askerler ve vatandaşlar katıldı.

Abidin Ablay ''Sayıları giderek azalan gazilerimizden birini daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Dağ yöresinin önemli gazilerinden olan babam ilçede çok sevilen biriydi. Düzenlenen hiçbir töreni kaçırmaz ve en önde katılırdı'' dedi.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler