YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köpeği öylece caddeye bıraktılar
Vicdansızlığın bu kadarı dedirten olay Konya'da meydana geldi.. Konya'da bir köpeğin ağzı ve ayaklarını bağladıktan sonra bir kutunun içerisinde caddenin ortasında ölüme terkettiler. Durumu gören duyarlı bir vatandaş köpeği kurtardı
Köpeği öylece caddeye bıraktılar
21 Eylül 2010 / 12:26 Güncelleme: 21 Eylül 2010 / 12:27

Ağzı ve ayakları koli bandıyla bağlandıktan sonra bir karton kutunun içine konulan ve yol ortasına bırakılan köpek canlı canlı ölüme terk edildi... İnsanın içini sızlatacak olay Konya'da yaşandı. Duyarlı bir vatandaşın duruma şahit olmasıyla köpek kurtarıldı.

Ali Yavuzdemir, evinin balkonunda otururken, motosikletli bir kişinin getirdiği köpeği ağzını ve ayaklarını koli bandıyla bağladıktan sonra bir karton kutunun içine koyarak merkez Meram ilçesindeki Dr. Ahmet Özcan Caddesi'ne bıraktığını gördü.

Hızla aşağıya inen Yavuzdemir, kutuyu açtı ve köpeği çıkarttı.

Komşularının da yardımıyla ayaklarını çözdükleri köpeği bir ağaca bağlayan Yavuzdemir, daha sonra durumu Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı yetkililerine bildirdi.

Kısa sürede belirtilen adrese gelen barınak görevlileri köpeği teslim aldı.

Motosikletli kişinin köpeği ölüme terk ettiğini, buna tanık olunca da vatandaşlık görevini yerine getirmek istediklerini belirten Ali Yavuzdemir ''Köpeğin ayaklarındaki bantları açtık, ama ağzındaki çok sıkı bağlandığı için çözemedik. Ardından belediye barınağına götürülen köpeğin ağzındaki bant uğraşlar sonucu açıldı. Artık emin ellerde olduğu için bizim içimiz de rahat'' dedi. (A.A.)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler