YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'da sobadan 9 kişi zehirlendi
Konya'da sobadan 9 kişi zehirlendi
08 Ocak 2011 11:13
Konya'da şiddetli rüzgarın etkisiyle sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen 9 kişi hastanelerde tedavi altına alındı...

Sabah erken saatlerde merkez Meram İlçesi Çomaklı Mahallesi'nde Çalışkan ailesinin 4 üyesi karbonmonoksit gazından zehirlendiklerini hissedip 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi. Evden dışarı çıkan Tuğba (13), Ayşe (15), Gümüş (16) ve Senem Çalışkan (39) ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırdı. Tuğba ve Ayşe Çalışkan, yapılan ilk müdahalenin ardından yaşlarının küçük olması sebebiyle Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi.

Merkez Selçuklu İlçesi Buhara Mahallesi'nde ise kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Talip (12) ve Serkan Ataman (14) ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan kardeşlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Konya'nın Derebucak İlçesi'nde ise karbonmonoksit gazından zehirlenen Veysel (18), Şerife (54) ve Ekrem Can (55) ambulansla getirildikleri Konya kent merkezinde çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler