18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın194,054
 • BIST93.216
 • Dolar4,7141
 • Euro5,4703
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2413
 • İstanbul26 °C
 • Ankara26 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya21 °C
 • Adana26 °C
 • Antalya27 °C
 • Diyarbakır32 °C
 • Bursa26 °C
 • Kayseri24 °C
 • Kocaeli24 °C
 • Şanlıurfa35 °C
 • Gaziantep29 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'da komşu çoçuğunu sobada yaktı iddiası
Beyza Çökekoğlu 33 gün önce ekmek almak için çıktığı evine bir daha dönmedi
Konya'da komşu çoçuğunu sobada yaktı iddiası
02 Haziran 2009 / 16:26 Güncelleme: 02 Haziran 2009 / 00:00

Komşunun çocuğunu sobada yaktı!

Konya'da 33 gün önce ekmek almak için çıktığı evine bir daha dönmeyen 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nun, komşu kadın tarafından sobada yakıldığı iddia edildi.   


Zanlı kadın gözaltına alınırken, içinde kemik parçaları bulunan soba da delil olarak adliyeye getirildi.


Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yürütülen kapsamlı soruşturmada, çocuk ile birlikte en son görülen komşu kadın Kezban U. takibe alındı.


Birçok kez konuyla ilgili ifadesi de alınan Kezban U'nun evine baskın yapan polis, evde sobanın içinde çocuğa ait olduğu belirtilen kemiklerini buldu. Gözaltına alınan Kezban U, Konya Adliyesi'ne çıkarıldı. 


Adliyeye, çocuğun yakıldığı iddia edilen soba da getirildi.


Kezban U'nun, 33 gün önce annesinin ekmek almak için bakkala gönderdiği küçük Beyza'yı alarak evine götürdüğü ve çocuğu burada boğarak öldürdüğü iddia edildi. Daha sonra ortada delil bırakmamak için Beyza'nın cesedini sobada yaktığı öne sürelen zanlı Kezban U'nun 3 yaşındaki çocuğunun hastalık nedeniyle öldüğü, bir çoğunun da engelli olduğu, bu olayı ''kıskançlık'' nedeniyle işlemiş olabileceği öğrenildi. 


Zanlı komşu kadının, çocuk kaybolduktan sonra dikkat çekmemek için Beyza'nın ailesinin yanına sıkça uğradığı öğrenildi.


ÖLDÜRDÜĞÜ ÇOCUĞUN CESEDİNİ SOBADA YAKTIĞI İDDİA EDİLEN KADININ, ÇOCUĞUN BAKKALDAN ALDIĞI EKMEK VE YUMURTALARI, BİR BAŞKA KOMŞUSUNA GİDEREK YEDİĞİ ÖĞRENİLDİ


Konya'da, öldürdüğü 4 yaşındaki kız çocuğunu sobada yaktığı iddia edilen komşu kadının, cinayetin ardından, çocuğun bakkaldan aldığı ekmek ve yumurtaları aynı apartmandaki bir başka komşusuna giderek yediği öne sürüldü.


Edinilen bilgiye göre, gözaltına alındıktan sonra, çocuğun yakıldığı iddia edilen sobayla birlikte Konya Adliyesi'ne getirilen Kezban U. (23), olay günü çocuğu boğarak öldürdüğünü, ardından da cesedi sobanın içine odunlarla birlikte yerleştirip, kolonya dökerek yaktığını itiraf etti.


Zanlının, bakkaldan, annesinin eline yazdığı not kağıdındaki siparişleri alıp eve dönen çocuğu kendi evine götürdüğü, boğarak öldürdüğü çocuğu sobada yakmaya başladıktan sonra, çocuğun aldığı ekmek ve yumurtaları aynı apartmandaki bir komşusuna gidip, kahvaltıda yediği öğrenildi.


CİNAYET ZANLISININ,  GAZETECİLERE ''ÇOCUĞU SON GÖREN KOMŞU'' SIFATIYLA YAPTIĞI ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR KAMERA KAYITLARINDA BULUNUYOR


Cinayet zanlısı kadının, çocuğun kaybolma olayından sonra olay yerine gelen gazetecilere ''çocuğu son gören komşu'' sıfatıyla çelişkili açıklamalar yapması dikkati çekiyor. Kamera kayıtlarındaki bu açıklamalar, kadının endişeli ruh halini net bir şekilde yansıtıyor. 


Ayrıca, zanlı komşu kadının, çocuk kaybolduktan sonra dikkat çekmemek için Beyza'nın ailesinin yanına sıkça uğradığı öğrenilmişti.


Öte yandan cesedi bulunan Beyza'nın annesi Asuman Çökekoğlu (20) ile dedesinin dün akşam, 'çocuğumuzun bulunmasına yardımcı olunur'' düşüncesiyle bir televizyon programına katılmak için İstanbul'a gittiği, acı haberi orada aldıkları, bu akşam 20.00 uçağıyla Konya'ya dönecekleri öğrenildi.


Konya'da 33 gün önce ekmek almak için çıktığı evine bir daha dönmeyen 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nun, komşu kadın tarafından öldürüldükten sonra cesedinin sobada yakıldığı iddia edilmiş, zanlı kadın gözaltına alınırken, içinde kemik parçaları bulunan soba da delil olarak adliyeye getirilmişti.


KADIN ZANLI, ÇIKARILDIĞI NÖBETÇİ MAHKEMECE TUTUKLANDI


Konya'da öldürdüğü 4 yaşındaki kız çocuğunu sobada yaktığı iddia edilen kadın, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.


Cinayetin zanlısı Kezban Uslu (23) görevli Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuklanma istemiyle Nöbetçi Mahkeme'ye sevk edildi.


Mahkemece tutuklanan Zanlı Kezban Uslu, yoğun güvenlik önlemleri altında Konya Adliyesi'nden cezaevine götürülürken, gazetecilerin, ''Neden öldürdünüz'' şeklindeki sorusuna yanıt vermedi.


Konya'da 33 gün önce ekmek almak için çıktığı evine bir daha dönmeyen 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nun komşu kadın tarafından öldürüldükten sonra cesedinin sobada yakıldığı iddia edilmiş, zanlı kadın gözaltına alınırken, içinde kemik parçaları bulunan soba da delil olarak adliyeye götürülmüştü.AA


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler