YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konser ve gösterilere saat ayarı
Konser ve gösterilere saat ayarı
18 Kasım 2015 18:19
Konut, hastane ve okul gibi "çok hassas" alanların çevresinde 24.00-07.00 saatleri arasında konser, gösteri, miting, festival gibi açık hava faaliyetleri düzenlenemeyecek.

Konut, hastane, okul, bakımevi ve öğrenci yurtları gibi "çok hassas" alanların çevresinde konser, gösteri, miting, festival gibi açık hava faaliyetlerinin düzenleneceği saatlere sınırlama getirildi. 

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Yönetmeliğe göre vatandaşların uyku saatlerinde rahatsız olmaması için konut, hastane, okul, bakımevi ve öğrenci yurtları gibi "çok hassas" alanlarda konser, gösteri, miting, festival gibi açık hava faaliyetleri 24.00-07.00 saatleri arasında düzenlenemeyecek. 

Bu alanlarda ayrıca eğlence maksadıyla patlayıcı, maytap, havai fişek ve benzeri maddeler atılamayacak.

Halkın birlikte kutladığı ve birlik olduğu dini ve milli bayramlar, yerel milli günler ve il genelinde yapılan festival gibi büyük kutlamalar ise kapsam dışı bırakıldı.  

Mahallelerde düğünlerde ve asker uğurlamalarındaki ihlallere polis ve zabıta tarafından Kabahatler Kanunu'nun ilgili hükümleri gereğince müdahale edilecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler