YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komiser, şehit olacağını rüyasında görmüş
Komiser, şehit olacağını rüyasında görmüş
12 Haziran 2013 09:52
Adana'da göstericilere müdahale etmek isterken köprü inşaatından düşüp şehit olan Komiser Mustafa Sarı'nın olaydan iki gün önce eşine, rüyasında Kabe'de omuzlarda tavaf ettiğini söylediği öğrenildi.

Rüya tabircisi Seyit Mehmet Emin Kırgil, "Şehit olacağı önceden uyarılmış ancak takdirin önüne geçilmez" dedi.

Adana'da Gezi Parkı göstericilerine müdahale etmek için görev aldığı sırada köprü inşaatı üzerindeki açık alandan düşerek şehit olan Mustafa Sarı'nın (27) iki gün önce rüya gördüğü ortaya çıktı. Sarı'nın 3 Haziran günü sabah kalktığında eşine, "Bugün rüyamda Kabe'ye gitmişim, orada beni insanlar omuzlarına almış tavaf yapıyorum" dediği öğrenildi. Eşi de gösteriler olduğunu kendisine dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Sarı, daha sonra emniyete gelerek aynı rüyayı arkadaşlarına anlattı. Bu rüyanın üzerinden 2 gün geçtikten sonra arkadaşlarını düşmemesi için uyardığı köprü inşaatı üzerindeki açık alandan düşerek şehit oldu.

Rüya tabircisi Seyit Mehmet Emin Kırgil, şehidin gördüğü rüyayı şöyle yorumladı:

"Peygamber efendimiz, 'Son ahir zamanda, yani son zamanlarda, mümin gördüğü rüya hemen hemen yalan olmayacak, yani gerçek olacak' diyor. Bazı rüyalarda uyarıcıdır yani peygamber efendimizin de dediği gibi bir insanın bir ayda gördüğü 5-6 tane rüya hemen hemen çıkar tekerrür eder. Kişinin Hacca gitmesi Allah'a giden bir kapının açılması, aynı zamanda omuzalarda Kabeyi tavaf etmesi kişinin Allah katında mertebesinin artması yükselmesi aynı zamanda bu rüya uyarıcı olduğu için kişi uyarılmış. Ama takdiri ilahidir ki omuzlarda taşınarak veya omuzlarda tavaf etmesi, kişinin yalan dünyadan hak dünyaya intikal etmesi, hak dünyaya intikal etmesinin yanında kendisinin yükselmesi ve yükselişe geçmesidir.

Aynı zamanda kişinin ameli salih bir insan olduğu için bu kardeşimiz rüyada uyarılmış. Ama peygamber efendimizin dediği gibi takdirin önüne kimse geçemez. Bu arkadaşımız görev başında şehit olmuştu, düşmüşte her ne olursa olsun, görev başında devlete millete zarar gelmemesi için şehit olmuştur. Şehit olacağı daha önceden uyarılmıştır."

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler