YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koç'un yanındaki mezarda yatmak 650 bin dolar!
Koç'un yanındaki mezarda yatmak 650 bin dolar!
13 Mayıs 2015 11:24
Zincirlikuyu Mezarlığında kabir yerleri servet değerinde fiyatlarla satılıyor. Artık iş ranta dökülmüş. Koç ailesi kabristanı yanından isterseniz dolarla...

İstanbul'da mezar yerleri ev fiyatlarını bile solladı. Zincirlikuyu Gayrimenkul şirketlerinin rant kapısına döndü.

Sahibinden.com sitesine verilen ilanlarda mezar yerinin metrekaresi için 100 bin lira isteniyor. Eğer mezar yerini Koç ailesinin kabristanının yanından isterseniz o zaman dolarları gözden çıkarmanız gerekiyor. 

İlan sitesinde yer alan bir mezarlık ilanında satışa çıkarılan kabristan Zincirlikuyu'dan... Bu mezar yeri için istenen rakam yarım milyon lira. 5 metrekare olan mezar yerinin her bir metrekare fiyatı 100 bin lira. İlanda 3 kişilik mezar yerinin sadece 2 kişilik kısmının satılık olduğu ve bunun için 500 bin lira istendiği belirtiliyor.

İşte ilanda yer alan bilgiler:

rs1-275.jpg

600 bin mezar yeri 

İlan sitesinde yer alan Zincirlikuyu'daki 6 metrekarelik mezar yeri için ise 600 bin lira fiyat isteniyor. Bu mezar yeri ise sadece 2 kişilik. 

Tenkisat yapanlar da var 

Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki servet değerinde yerler için tenkisat yapanlar da var. 'Acil' ilanıyla verilen ve hala yayında olan ilanda 6 kişilik mezar yeri için indirim yapılmış ve 250 bin lira fiyat isteniyor. 

İlanda şu bilgiler yer alıyor;

ZİNCİRLİKUYU KABRİSTANI
SABANCI AİLE MEZARLIĞINA ÇOK YAKIN
KONUM OLARAK YOLA VE YOL KENARINA YAKIN
2 KİŞİLİK 3 ADET YANYANA SATILIK MEZAR...
TOPLAM 6 KİŞİLİK..
FİYAT 3 ADET MEZAR İÇİNDİR...
TOPLAM ve TEK FİYATTIR.
DEVİR HAKKI VARDIR.

rs2-071.jpg

'İhtiyaçtan' diyerek Euro ile mezar satıyor 

Mezar yeri satışı öyle bir ranta dönüşmüş ki ilan başlıkları ev ve araba ilanlarından farksız. "Zincirlikuyuda acil satılık aile mezarlığı ihtiyaçtan" başlığı altında verilen mezar satışı ilanında Türk lirasını da geçip Euro istiyorlar. Belirlenen rakam ise 200 bin euro. 

6 kişilik olan mezar yeri için verilen ilanda şu bilgiler yer alıyor;

-Acil ihtiyaçtan zincirli kuyuda yapılı çift katlı 6 kişilik aile mezarlığı 
-Ada.no 27 
-250,000€ dan fiyat düştü 200,000€'ya

700 bin liraya mezar yeri 

Zincirlikuyu Mezarlığı artık mezar yerleri 'yatırım' aracına dönüştürülmüş. 'Yatırım Gayrimenkul ve Danışmanlık' firması logosuyla verilen ilanlar bunun kanıtı. Firma topladığı mezar yerlerini 'elektrik, su, anayola ve toplu ulaşıma yakın' bilgileriyle pazarlıyor.

İşte verdikleri ilk ilan;

rs3-026.jpgKoç ailesinni yanından alırsanız dolarla

Zincirlikuyu'daki mezar yeri satışında kabristanlar 'önemli kişilerin' mezar yerlerine yakınsa daha da yüksek fiyat isteniyor. İlan sitesinde hala satışma olan bir mezar yeri de bu özelliklerde. İlanı veren kişi 650 bin dolar istediği mezar yeri için şu notları düşmüş;

-Şişli Esentepe Zincirlikuyuda satılık 3 kişilik aile kabristanı,

-Kabristanlar Koç ailesi Kabristan alanı ile Kalkavan Ailesi kabristanının ortasında kalıyor.

rs4-011.jpg

İNTERNETHABER

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler