YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocasının Gidişine Yüreği Dayanmadı
Kocasının Gidişine Yüreği Dayanmadı
Kocasının Gidişine Yüreği Dayanmadı
06 Temmuz 2008 / 11:36 Güncelleme: 06 Temmuz 2008 / 00:00


Kalp krizi geçirerek hayata veda eden TFF Başkanı Hasan Doğan'ın eşi son anda kurtarıldı...Aysel Hanım kurtarıldı


Ateş düştüğü yeri yakıyor. Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın vefatı tüm Türkiye’yi üzüntüye boğdu ama ailesinin yaşadığı acıyı tarif etmeye imkan yok. Doğan’ın eşi Aysel Hanım ve kızı Zeynep, kedere boğuldu. Hasan Doğan’ın ambulansla hastaneye kaldırılırken düşen ve kalp spazmı geçiren Aysel Hanım da hayati tehlike yaşadı. Doktorlar perişan haldeki Aysel Hanım’a hemen müdahalede bulunup, ikinci bir şokun önüne geçti. Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri sırasında protokol tribününde Milli Takımımız’ın maçlarındaki sevinç görüntüleri ile akıllara kazınan ve “Türk futbolunun First Ladysi” unvanını alan Aysel Hanım’ın hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.


Bu heyecana kalbim dayanmıyor...


Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın kalbi, Euro 2008’deki maçlarımız sırasında oldukça yıpranmıştı. Hatta Doğan, Hırvatistan maçından sonra yaptığı açıklamada milli futbolculara seslenip, “Lütfen bundan sonra bizi bu kadar zorlamasınlar, çünkü kalp dayanmıyor. Gruptaki ilk iki maçtan sonra ‘Bu iki maçı geçenin check-up yaptırmasına gerek yok kalple ilgili. Zaten sağlamdır’ dedik. Bu üçüncüsünden sonra yüzde 100 sağlam. Ama dördüncüsünden sonra Allah Kerim” ifadelerini kullanmıştı.


52 yıllık ömre neler sığdı


Futbol Federasyonu’nun 37. Başkanı Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu’nun Abana ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980’de İngiltere’de lisan eğitimi aldı. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey’in genel müdürlüğü görevini üstlendi. Doğan, Ankara’da 14 Şubat’ta gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçildi. Toplam 143 gün başkanlık yapan Doğan, genel kurula katılıp oy kullanan 231 delegenin 222’sinin oyunu almıştı. Aysel Doğan ile evli olan Doğan’ın Zeynep ile Selim adlı iki çocuğu var.


Cenazesine bakamadı


BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, yakın dostu olan Hasan Doğan’ın vefatı üzerine ANA uçağı ile hemen Bodrum’a gitti. Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve eşi Hacer Başesgioğlu da Bodrum’a uçtu. Başhekim Op. Dr. Abdullah Servet, Erdoğan’a “Cenazeyi görmek ister misiniz?” diye sordu. Erdoğan ise “Üzgünüm. Bakamam” karşılığını verdi. Başbakan, “Hasan Bey’le özellikle Türk spor camiasında birliğin, beraberliğin olduğu bir dönemi yaşamaya başladık. Çok kısa zamanda bir sinerji meydana geldi. Bu sinerji Türk futbol camiasında yeni bir dönemi başattı. İnanıyorum ki bu anlayış, dayanışma Hasan kardeşimin ardından devam edecektir. Kendisine rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum” diye konuştu. Bu arada Erdoğan, cenazenin İstanbul’a getirilmesi için ATA uçağını tahsis etmek istedi ama uçak küçük olduğu için vazgeçildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler