YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocasını darbeden kadına para cezası
Kocasını darbeden kadına para cezası
28 Mayıs 2013 15:06
Adana'da, kocasını taşla darbettiği iddiasıyla yargılanan kadın, 3 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Adana 8. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuksuz yargılanan sanık Ayşe D. ve eşi İrfan D. (47) ile tarafların avukatları hazır bulundu.

Ayşe D, ifadesinde, 10 yıllık evli olduklarını ancak eşinin kendisi ve çocuğuyla ilgilenmediğini ileri sürerek, "Bu yüzden aramızda sık sık tartışma çıkıyordu. Olay günü 'Seninle artık uğraşamayacağım. Memleketime gideceğim' diyerek evden çıktı. Ben de peşinden giderek yakaladım. Sinirlendiğim için tehdit ettim" dedi.

İrfan D. ise memleketine gitmek için evden çıktıktan sonra eşinin telefonla kendisini aradığını anlatarak, "Beni telefonla aradı. Bulunduğum yeri sordu. Gelip beni dövdü. Beni döven eşimden şikayetçiyim" diye konuştu.

İfadelerin alınmasının ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Ayşe D'yi "basit yaralama" suçundan 3 bin lira adli para cezasına çarptırdı.

Merkez Seyhan ilçesi Emek Mahallesi'nde 7 Temmuz 2012'de meydana gelen olayda, bir çiftlikte çobanlık yapan kocası İrfan D'yi taşla darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan Ayşe D. hakkında "basit yaralama" suçundan 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler