YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocası gizlice başkasıyla evlendi
Kocası gizlice başkasıyla evlendi
18 Haziran 2013 14:54
Bursa'da öğretim görevlisi bir kadın, resmi olarak kendisiyle evli olmasına rağmen bir başka kadınla gizli düğün merasimi yaptığı iddia edilen kocasından 35 bin lira, gelinlik giyen kadından ise 5 bin lira tazminat almaya hak kazandı.


Edinilen bilgiye göre sebze komisyoncusu V.A. (36), 10 yıl önce öğretim görevlisi A.A. ile evlendi. Bir çocukları dünyaya gelen çiftin mutluluğu uzun sürmedi. 4 yıl önce V.A. geçinemediklerini ifade ederek eşine boşanma davası açtı fakat mahkeme bu davayı reddetti. Yaşanan olaylardan sonra A.A., çocuğunu yanına alarak 6 yıldır aynı yastığa baş koyduğu kocasından ayrı yaşamaya başladı. Birkaç ay sonra bir arkadaşından, kocası V.A.'nın T.Ç. isimli kadınla gizli bir düğün yaptığını öğrenen A.A., başta kulaklarına inanamadı. Olayın üzerine giden A.A., kocasının kendi düğünlerini yaptıkları otelde T.Ç. isimli kadınla da tören düzenlediğini öğrendi. Yeniden damatlık giyen kocasının bir başka kadınla nikah masasına oturmuşken çekilmiş fotoğraflarını gören A.A., soluğu mahkemede aldı.

Kocası V.A. hakkında 5. Aile Mahkemesi'ne boşanma davası açan A.A., fotoğrafları da mahkemeye delil olarak sundu. Eşinden 100 bin lirası maddi, 150 bin lirası manevi toplam 250 bin lira tazminat isteyen A.A., çocuğu için de aylık bin lira nafaka talebinde bulundu.

Mahkeme, evlilik birliğini yaptığı gizli nikahla temelinden sarsan V.A. ile A.A. çiftinin boşanmasına hükmetti. Aylık 350 lira nafaka verilen çocuğun velayeti anne A.A.'ya veren mahkeme, V.A.'nın eski eski karısına 10 bin lirası maddi, 25 bin lirası manevi olmak üzere toplam 35 bin liralık tazminat ödemesine karar verdi.

Ayrıca A.A., avukatı Müge Yıldız Yaşar aracılığıyla kocasıyla evli olduğunu bile bile gizli düğün merasimi yapan T.Ç. hakkında da 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı. 7. Asliye Hukuk Mahkemesi, T.Ç.'nin de öğretim görevlisi A.A.'ya 5 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

Davacı A.A.'nın verilen tazminatı az bulduğu için avukatı Yaşar vasıtasıyla kararı temyiz ettiği öğrenildi. Avukat Yaşar, "Kararı temyiz ettik çünkü bir evlilik müessesinde yaşanan bu tür olayın bedeli bu kadar az olmamalıydı. 5 yıldızlı bir otelde düzenlenen düğünün masrafıyla müvekkilime ödenen meblağ kadardır. Bunun hakkaniyete aykırı olduğunu düşündüğümüz için de kararı temyize götürdük" diye konuştu.

 

İHA

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler