YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocaelili çocukların  Atatürk çılgınlığı
Kocaelili çocukların Atatürk çılgınlığı
15 Nisan 2013 17:20
Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliği ile bilinen tiyatro sanatçısını gerçek Atatürk sanan Kocaelili çocuklar izdihama neden oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali'nin tanıtımını yapmak üzere Kocaeli'deki okulları gezen ve  Atatürk'e benzerliği ile dikkat çeken tiyatro sanatçısı Göksel Kaya'yı gören öğrenciler büyük bir şaşkınlık yaşadı. Atatürk sandıkarı tiyatro sanatçısına ulaşmayaya çalışan öğrenciler sarılmak ve elini tutmak için birbirleriyle yarıştı. Göksel Kaya, sevgi gösterisi izdihama dönüşünce belediye yetkilileri tarafından okul bahçesinden güçlükle çıkarıldı.
 
Büyükşehir tarafından her yıl düzenlenen ve 41 ülkeden çocukların da katılımıyla daha da şenlenen festivalin bu yılki teması bilim olacak. Bu amaçla Bilim ve Teknoloji Kulübü (BTK) ve Karamürsel'den başlayarak okulları gezerek yaptıkları şovlarla öğrencileri 20 Nisan'da başlacak festivale davet ediyor. BTK'nın okullardaki programlarına Atatürk'e benzerliği ile bilinen tiyatro sanatçısı Göksel Kaya da eşlik ediyor. Gölcük İlköğretim Okulu ve Donanma İlköğretim Okulu'nda Atatürk kostümü ile sınıfları gezen Göksel Kaya'yı gören öğrenciler büyük bir şaşkınlık yaşadı. Göksel Kaya'yı gerçek Atatürk sanan özellikle 1. ve 2. sınıf öğrencileri hemen "Atatürk ölmedi mi?" sorusunu yöneltti. Öğrenciler hemen  savaşlarda kaç kişiyle savaştığını ve daha bir sürü soru sorunca,  kavram kargaşası yaratmak istemeyen tiyatro sanatçısı  durumu açıklayarak kendisinin sadece Atatürk'e benzediğini belirtti. Birkaç sınıf gezisinden toplandıkları okul bahçesinde Atatürk benzerini gören öğrenciler, Atatürk sandıkları Göksel Kaya'ya dokunabilmek ve sarılmak için adeta birbirleri ile yarıştılar. Öğrenciler bir türlü sakinleşmeyince belediye yetkilileri tarafından okul bahçesinden güçlükle çıkarılan Atatürk benzeri Göksel Kaya minibüse götürüldü. Minibüsün yanına da gelen öğrenciler gördükleri kişinin gerçek Atatürk olmadığına ikna olduktan sonra derslerine devam ettiler. Gördüğü yoğun ilgiden oldukça memnun olduğunu söyleyen tiyatrocu Göksel Kaya ise kendisini öğrencilerle buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.
 
Büyükşehir Belediyesi tarafından 20- 23 Nisan tarihleri arasında İnterteks Fuar alanında gerçekleşecek bilim temalı Uluslararası Çocuk Festivali'ne 41 ülkeden ve Türkiye'den katılacak binlerce çocuk bir sürü sürpriz etkinliğe katılma imkanı bulacak.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler