YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızılay'dan bin aileye yardım
Kızılay'dan bin aileye yardım
04 Temmuz 2016 16:16
Türk Kızılay'ı Diyarbakır'da bin aileye giyim yardımında bulundu.

Ramazan Bayramı öncesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terör mağdurlarına destek için "Bu Bayram Acımızı da Aşımızı da Paylaşalım" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Kayapınar ilçesinde aralarında Sur'daki terör mağdurlarının da yer aldığı bin aileye giyim yardımı yapıldı.

Türk Kızılayı Diyarbakır Ekip Başkanı Fatih Güleç, terör olaylarından etkilenen ve yardıma muhtaç olan vatandaşlara yardım malzemesi ulaştırdıklarını söyledi.

Yardım alan vatandaşların yüzünde tebessümün eksik olmadığını dile getiren Güleç, şöyle konuştu:

"Terör olayları başladığından bu yana buradayız. Operasyonlar bitti ama bizim Türk Kızılay'ı olarak halkımıza desteğimiz sürüyor. Mağdur vatandaşların yayında olmaya da devam edeceğiz. Ocak ayından bu yana gıda yardımımız sürüyor. Aynı şekilde bugün ramazan ayının son günü o yüzden bin aileye giyim malzemesini teslim ediyoruz. Vatandaşlar ayakkabı ve giysilerini kendileri seçiyor."

Giyim yardımı alan Şöhret Karagöz ise terör örgütünün saldırıları dolayısıyla evlerini terk edip köydeki yakınlarının yanına sığındıklarını dile getirerek, büyük mağduriyet yaşadıklarını söyledi.

İdil Akın (9) da bayramlık almaya geldiğini belirterek, "Etek, kazak ve ayakkabı aldım. Bayramda şeker toplamaya gideceğim." dedi. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler