YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızılay'da gerginlik sürüyor
Kızılay'da gerginlik sürüyor
16 Haziran 2013 16:44
Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek için yapılan gösterilerde polis kurşunuyla başından vurularak, öldüğü iddia edilen Ethem Sarısülük'ü Kızılay Meydanı'nda anmak için toplanan grup, Atatürk Bulvarı ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nı trafiğe kapattı.

KESK, DİSK, TMMOB, TTB ve bazı sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir grup, Kızılay YKM binası önünde toplanarak, "Diktatör İstifa", "Yoldaş Ethem ölümsüzdür" sloganları attı. Göstericiler daha sonra Ethem Sarısülük'ün vurulduğu iddia edilen yere kırmızı karanfiller bıraktı. Çeşitli pankartlar açan yaklaşık 500 kişinin, Atatürk Bulvarı ve GMK Bulvarı'nı trafiği kapatması üzerine, polis Kızılay'a yerleştirilen ses sistemlerinden, "Yapılan eylemin kanun dışı olduğunu, dağılmamaları durumunda müdahale edileceğini" anonsunu yaptı. Uyarılara rağmen eylemlerini sürdüren gruba polis ekipleri, TOMA'lardan sıkılan tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Göstericiler, müdahalenin ardından ara sokaklara dağıldı. 

Polis ile göstericiler arasında Türk Bayrağı kavgası 

Müdahale sırasında bir ellerinde Türk bayrağı tutan bir gruba, TOMA'lar müdahale etmekte tereddüt etti. Daha sonra çevik kuvvet ekipleri, grubun yanına gelerek gözyaşartıcı gaz atmasına rağmen, Türk bayrağını grubun elinden güçlükle aldı. Bir polisin Türk bayrağını birkaç kez öpüp alnına götürmesi dikkatlerden kaçmadı. Bazı eylemciler ise ellerindeki Türk bayraklarıyla TOMA'ların önüne yattı.

Cemevinde Tören 

Sarısülük'ün cenaze törenine yönelik saat 12.00'de cemevinde tören düzenlendi. Cenaze Batıkent'teki cemevi yakınında bulunan baba evine, sonra da toprağa verilmek üzere Çorum Sungurlu Beylice Köyü'ne götürülecek.

İHA

20:23
 // KEŞKE DİKTATÖR OLSA
Keşke Sayın Başbakanımız diktatör olsaydı da, sizin gibi vatan hainlerini kökünü silip süpürseydi. Diktatörlükten korkanlara bak ki, kendi diktatörlükleri elden gitmiş diye ortalığı yakıp yıkıyorlar. Başbakanım biraz sert ol! Yumuşama bunlara. Bunlar ancak sertlikten anlar. Diktatör ol, seni daha çok sevelim!...
16 Haziran 2013 20:23
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler