YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kış saati' Nilay öğretmeni 250 liradan etti
'Kış saati' Nilay öğretmeni 250 liradan etti
25 Ekim 2015 16:56
Öğretmen Nilay Arabacı, kış saati kargaşası yüzünden gidiş-dönüş 180 liraya bilet aldığı uçağa yetişmek için 250 lira taksi parası ödemek zorunda kaldı.

Kış saati uygulaması, 1 Kasım’da yapılacak seçimler nedeniyle 8 Kasım’a ertelendi. Ancak otomatik saat dilimi kullanan akıllı cep telefonları, saatleri 1 saat geri alınca bazı vatandaşlara bugün zor anlar yaşattı.

Mersin’de öğretmenlik yapan Nilay Arabacı da bugün Adana Havalimanı’ndan İstanbul’a gitmek için 10.45 uçağına gidiş dönüş bilet aldı. Mersin’den Adana’ya gidecek servis otobüsüne binmek için durağa geldiğinde otobüsün 45 dakika önce kalktığını öğrendi. Arabacı, uçağı kaçırmamak için taksiye binerek Adana Havalimanı’na gitti. Nilay Arabacı, gidiş dönüş 180 liraya bilet aldığı uçağı kaçırmamak için toplam 250 lira taksi ücreti ödedi.

Nihal Arabacı, saat kargaşası nedeniyle mağdur olduğunu, İstanbul’a gidiş dönüş uçak biletinden daha fazla taksiye ücret ödediğini belirtti. 

 

İHA

"
 // Azmi
Gündemi takip etmemiş anlaşılan saatlerin böyle olacağını sağır sultan duydu...
25 Ekim 2015 Pazar 19:59
 // anadolu
Kanal a size helal olsun memleketin derdi nilay öğretmen mi? Garibanın parası boşa gidince bunu haber yapmazsınız. Hem öğretmenlere gül gibi bakıyor devlet birşey olmaz....
25 Ekim 2015 18:10
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler