YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kış lastiğinde talep patlaması
Kış lastiğinde talep patlaması
10 Aralık 2012 16:35
SAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bahar, ''Bayilerde birkaç hafta sonra sıra verilmeye başlandı. Talep, karşılanamaz duruma geldi'' dedi.

Sakarya Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (SAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bahar, kış lastiği takılmasının zorunla hale getirilmesine ilişkin, ''Bayilerde birkaç hafta sonra sıra verilmeye başlandı. Talep, karşılanamaz duruma geldi'' dedi.

Bahar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara kış lastiği kullanımının zorunlu hale getirilmesinin birçok sorunu da beraberinde getirdiğini anlattı.

Bayilerin, bu yasa karşısında talepleri karşılayamaz hale geldiğini söne süren Bahar, ''Bakanlığın kış lastiğini zorunlu hale getiren yönetmeliği bayilerde talep patlamasına neden oldu. Bayilerde birkaç hafta sonra sıra verilmeye başlandı. Talep, karşılanamaz duruma geldi'' diye konuştu.

Bahar, lastik sıkıntısı nedeniyle ortaya çıkacak sorunlar nedeniyle il sınırları içinde yasağın daha esnek uygulanması gerektiğini önerdi.

''Kış sezonuna girildiğinde böyle bir yönetmelik çıkarılması ticaret erbabını zora soktu'' diyen Bahar, ''Cezaya maruz kalmamak isteyen ticaret erbabı kış lastiği için bayilerde sıra bekliyor. Kış lastiği bayilerde kalmadı. Birkaç hafta sonraya sıra verilmeye başlandı. Şu an lastik piyasasında tam bir karmaşa ve kaos ortamı hakim. Maalesef ticari taşımacılık yapan sanayici, iş adamlarımız ve esnafımız bir karmaşık sistemin içinde kaldılar'' ifadelerini kullandı.


AA

Etiketler: ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler