YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kış iyiden iyiye kendisini göstermeye başladı
Kış iyiden iyiye kendisini göstermeye başladı
07 Kasım 2007 13:30
Kış iyiden iyiye kendisini göstermeye başladı

Kış iyiden iyiye kendisini göstermeye başladı. Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere, yurdun bir çok kesiminde kar yağışı görülüyor.


Meteorolojiden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava sisteminin etkisi altında kalan Doğu Anadolu'daki bazı illerde sabah erken saatlerde sıcaklığın sıfır dereceye düşmesiyle kar yağışı başladı. Hafta sonuna kadar aralıklarla devam edecek karla karışık yağmurlarla birlikte, sıcaklıklar da geceleri sıfırın altına düşecek.


Yetkililer, özellikle Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan'da vatandaşları, gece muhtemel don olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ardahan da bu sabah başlayan kar yağışı ile beyaza büründü. Yaklaşık yarım saat süren kar yağışı nedeniyle zaman zaman trafikte aksamalara yaşandı. Bolu, Yozgat, Kocaeli, hatta Antalya Beydağları'nın yüksek kesimlerinde bile kar yağışı gözleniyor.


Kar kalınlığı, Kocaeli'nin kış sporları merkezi Kartepe'de 15, doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'nda ise 10 santimetreye ulaştı. D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı, ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor.
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler