YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırşehir'de kaza: 35 yaralı
Kırşehir'de kaza: 35 yaralı
01 Şubat 2011 08:18
Kırşehir'in Mucur ilçesinde bir yolcu otobüsü kar yağışı ve buzlanmanın etkisiyle uçuruma yuvarlandı. Yaşanan kazada 35 yolcu yaralandı.

Kırşehir'in Mucur ilçesinde yolcu otobüsünün uçuruma yuvarlanması sonucu aralarında Irak vatandaşının da bulunduğu 4'ü ağır 35 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Mucur ve Kırşehir'deki devlet hastanelerine kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul'dan aldığı yolcuları Malatya'ya taşıyan Fikret Tuğran yönetimindeki 44 LH 688 plakalı yolcu otobüsü, Kırşehir Mucur Çamlık mevkiinde kar yağışı ve buzlanmanın da etkisiyle uçuruma devrildi. Kazada otobüste bulunan ve aralarında Irak vatandaşlarının da olduğu 35 yolcu yaralandı. Yaralılar bölgeye sevk edilen çok sayıda ambulansla Mucur ve Kırşehir'deki devlet hastanelerine kaldırıldı. Sağlık durumu ağır olan biri Iraklı 4 kişi, hemen Kırşehir Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Kazanın yoldaki gizli buzlanma sebebiyle gerçekleştiği belirtiliyor. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

YARALILARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Biri Irak uyruklu 35 kişinin kimlikleri belirlendi:
Tuğba Teke, Kemal Patlar, Mehmet Poyraz, Pelin Doğan, İsmail Doğan, Metin Erdem, Abdullah Güler, Cemal Apaydın, Berat Karakoç, Faruk Kaya, Gamze Kiyat, Behçet Bengeşik, Şahide Kabakçı, Fatma Üna, İsmail Kürkçü, Nevzat Özakkoç, Emine Hazar, Miyase Şirin, Ünal Dilek, Derviş İnce, Şiray İkbal, Ercan Güler, Ezgi Tay, Metehan Tay, Kiraz İkbal, Fikret Tuğran (sürücü), Gülşen Kürkçü, Pınar Doğan, Yıldız Doğan, Süleyman Turan, H.İbrahim İleri, Levent Koç, Kenan Şarlı, Metin Erdem ve Irak vatandaşı Jamal H.Ahmet.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler