YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırmızı ışıkta duramayınca...
Sivas'ta MOBESE kameraları yine ilginç kaza görüntüleri yakaladı. Kırmızı ışıkta duramayan bir otomobil karşıdan karşıya geçmek isteyen yayaya çarptı.
Kırmızı ışıkta duramayınca...
16 Şubat 2011 / 12:02 Güncelleme: 16 Şubat 2011 / 12:16

Sivas'ta kentin çeşitli kavşaklarında meydana gelen yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazaları, İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kent Güvenlik Yönetim Sistemi'ne ait Mobil Elektronik Sistem (MOBESE) kameralarına yansıdı.  

MOBESE kameralarına yansıyan Evciler kavşağındaki kazada, aşırı hızla gelen bir otomobil kırmızı ışıkta duramayınca karşıdan karşıya geçmekte olan yayaya çarptı, yaya çarpmanın etkisiyle yola savruldu. Atatürk Caddesi Halfelik kavşağında meydana gelen kazada ise, benzin istasyonuna girmek için ani manevra yapan otomobile yan şeritten gelen otomobil çarptı. Kaza sonrası her iki otomobilde de maddi hasar meydana geldi. Emniyet kavşağındaki kazada ise bir otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu özel halk otobüsüne çarptı. Kameralara yansıyan bir diğer kazada, Sivas Lisesi kavşağında karşıdan karşıya geçmek isteyen bir vatandaş aniden yola çıkınca otomobil çarptı. Kaza sonrası karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaş, çarpmanın etkisiyle havada savrularak yere düştü.  

Kameralara yansıyan Dört İşletme kavşağındaki kazada ise bir servis kaygan yolda durmak isteyince, kayarak yoldan geçen otomobile çarptı. Atatürk caddesinde meydana gelen bir diğer kazada ise, karşıdan karşıya geçmek isteyen bir çocuğa otomobil çarptı, kazada çocuk yaralandı.   

MOBESE kameralarına kazaların yanı sıra, aşırı soğuk nedeniyle buz tutan yolda kayan araçların da görüntüleri yansıdı. Kent meydanında Sivas Valiliği önünde bulunan kavşaktan dönmek isteyen otomobilin kaygan yolda kaydığı görüldü.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler