YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimse onları unutmadı
Helikopter kazasında ölenler mezarları başında anıldı.
Kimse onları unutmadı
27 Mart 2010 / 17:22 Güncelleme: 27 Mart 2010 / 17:22

Helikopter kazasında hayatını kaybeden ve mezarı Sivas'ta bulunanlar dualar eşliğinde anıldı. Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette, kazada hayatını kaybedenlerden bazılarının yakınları fenalık geçirdi.
 

29 Mart 2009 yerel seçimler öncesi miting için gittiği Kahramanmaraş'tan dönerken bindikleri helikopter Keş Dağlarında düşen BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu, partili Erhan Üstüündağ, Murat Çetinkaya ve Yüksel Yancı ile İHA Muhabiri İsmail Güneş ve pilot Kaya İstektepe hayatını kaybetmişti. Olayın üzerinden 1 yıl geçti.
 

Ankara'da düzenlenen ilk anma etkinliğinde Muhsin Yazıcıoğlu, rahmetle anılmıştı. Bugün de BBP Sivas teşkilatı tarafından mezarları, Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bulunan Erhan Üstündağ, Murat Çetinkaya ve Yüksel Yancı ile gazeteci İsmail Güneş kabirleri başında anıldı. Parti binası önünde toplanan bir gurup partili, mezarlığa kadar yürüdü. Mezarlıkta düzenlenen anma töreninde ölenler için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.
 

Oğlunun mezarı başında gözyaşı döken Erhan Üstündağ'ın babası Faruk Üstündağ, fenalık geçirdi. Partililer acılı babayı başına su dökerek sakinleştirmeye çalıştı. Merhum Murat Çetinkaya'nın küçük kızı Şevval Çetinkaya da babasının mezarını okşayarak "baba, baba" diye seslendi.
 

 Bu manzara karşısında duygulu anlar yaşandı. Anma töreni, yapılan dualarla son buldu.
CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler