YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi bekçi çıktı
850 TL’lik maaşla bekçilik yapan Ana Muhalefet lideri Kılıçdaroğlu'nun en küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu "Koltuk sevdalısı değiliz kendi ayaklarımızın üzerinde duruyoruz" dedi.
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi bekçi çıktı
09 Ocak 2013 / 17:05 Güncelleme: 09 Ocak 2013 / 17:32

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun en küçük erkek kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de inşaat bekçiliği yaptığı ortaya çıktı. 850 TL’lik maaşla bekçilik yapan Celal Kılıçdaroğlu; “Koltuk sevdalısı değiliz. İsteseydik bazı şeyleri isteyerek yapardık. Gerek duymuyoruz. Benden daha genç üniversiteli gençlerimiz var. Onlar kahvehane köşelerinde sürünürken işçi emeklileri de burada sürünüyor” diye konuştu.  
 
İzmir Gaziemir’de Seydi Baba Türbesi Rekreasyon Alanı’nda inşaat bekçiliği yapan Celal Kılıçdaroğlu siyasette hatır-gönül ezberini bozan işi ile üniversiteli işsiz gençlere adeta örnek oluyor. Kocaeli’den İzmir’e bir hafta önce çalışmak için geldiğini söyleyen Celal Kılıçdaroğlu, Buca’da kiraladığı evde de yeni yaşamına alışmaya çalıştığını belirtti. CHP’nin Buca Belediyesi tarafından kendisine çalıştığı ilçede ev kiralama teklifini de reddeden Celal Kılıçdaroğlu; ‘Bu teklifi kabul edersem, desteklerin arkası gelir. Gerek yok” diye konuştu.
 
Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer kardeşleri ile gurur duyduğunu ifade eden Celal Kılıçdaroğlu; “ Yeni geldim. 1 haftadır buradayım. Kemal Kılıçdaroğlu abim olarak saygı duyuyorum seviyorum da. Vatanımıza milletimize yararlı olmasını diliyorum. İzmir’de akrabalarım var. Akrabalarımın yanında çalışıyorum. Çalışmak için buradayım. Kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum. Emekliyim. Arkadaşlara yardım ediyoruz. Gündüz bekçilik yapıyorum. Koltuk sevdalısı değiliz. Kendi ayaklarımızın üzerinde duruyoruz. Buna da şükür ediyoruz. İsteseydik bazı şeyleri isteyerek yapardık. Gerek duymuyoruz. Benden daha genç üniversiteli gençlerimiz var. Onlar kahvehane köşelerinde sürünürken işçi emeklileri de burada sürünüyor. Başbakanın da artık emeklilere bir şey yapması lazım.  Mesela emekli milletvekilleri bir gecede 3 bin TL alırken bize de 6 ayda bir 2,6 TL veriyor. Ağabeyimle telefonda konuştum. Burada çalıştığımı biliyor. Bütün ağabeylerim biliyor. Bana başka iş alternatifi gibi bir sunma teklifi diyaloğu yaşamadık. Sadece ‘Ben İzmir’e gidiyorum’ dedim. Zaten çalıştığım yerde akrabalarımızın yeri. Severek çalışıyorum.,Her şeyden memnunum. 850 TL maaş alıyorum. Sabah 08.00 akşam 01.00. Sürekli de burada kalıyorum” diye konuştu.


İHA

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler