YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs'ta 'ezanlar sussun' kampanyası
Kıbrıs'ta 'ezanlar sussun' kampanyası
20 Ekim 2014 15:10
Sık sık İslam düşmanı çevrelerin provokatif eylemleriyle gündeme gelen KKTC'de şimdi de bir grup 'Ezanlar Sussun' kampanyası başlattı.

Feza Güzeloğlu isimli bir avukatın başlattığı kampanya, sosyal medyada taraftar toplamaya çalışıyor.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup Lefte'de avukatlık yapan Feza Güzeloğlu, facebook ve Twitter'daki provoaktif mesajlarıyla, ezan karşıtlığı sergiliyor.

Kampanya için özel afişler bile hazırlandı. "Ezan kutsal değildir gürültü kirliliğine son" ifadeleri taşıyan afişler bastıran grup, "Arap bağırtılarını duymak istemiyoruz" söylemi dikkat çekiyor.

Sosyal medyada örgütlenen grup, Başbakanlık, Diyanet işleri Başkanlığı,' Din İşleri Yüksek Kurulu, İnsan Hakları kurulu, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu gibi kamu kuruluşlarına ortak metinler gönderip, ezanın KKTC ve Türkiye'de' susturulmasını istiyor.

Sayfasında bürosuile ilgili bilgilere de yer veren Feza Güzeloğlu, ayrıca kendisine ulaşılabilecek adres ve telefonları da paylaşmış.

Müslümanlara ağız dolusu hakaretler

Din düşmanlığını açık alarak ifade eden grubun, matbu hale getirdiği, “Ezanlar Sussun” bildirisinde şu hakaret dolu ifadeler yer alıyor: “Ülkemizin her yerinde sürekli duyduğumuz, siniri bozucu hale gelen Arap bağırtıları (ezan) kesinlikle kutsal değildir!

Ey Kıbrıs Türkü! Gelin birlik olalım ve susturalım artık şu Arapça bağırtıları inanmış insanlar, kendilerini kandıranlara tepkilerini göstersinler. Kutsal olduğunu yutturmaya çalışanlara inanmıyoruz ve onların insanımızı, anlamadığı bir dille ‘alıklaştırdığını’ düşünüyoruz. Aylardır süren uyarılarımızın dikkate alınmamasından dolayı kampanya dozajını yükseltiyoruz. Gerekirse uluslararası arenaya taşıyacağız.

Açık ifadelerle din düşmanlığı

İmam Hatip Okullarının kültürümüzün temeline yerleştirilmiş dinamitler olduğuna inanıyoruz. Arap kültürünü ‘din’ diye yutturmaya çalışanların ülkemizin insanları olmadığını savunuyoruz. Bir an önce bu yanlışlardan vazgeçilmesini istiyoruz.

Din adamlarının tümü yalancıdır. Dincilik, bonzaiden kötüdür. Gelecekte dincilere yer yoktur. Dinciler insanlığın başının belasıdır. Bütün dinciler iblistir. Vergilerimiz dinci hocalara haram olsun. Ezan bağımsızlığımızın sembolü değildir. Duyarlı herkesi kampanyamıza çağırıyoruz. Aşağıda verilen e-maillere ilgili şikayetlerimizi yapalım. Kampanya paylaşımlarımızla destek olalım."

 

YENİ AKİT

 

ezanlar susarsa
 // cafer
ezanlar susarsa sizin apaçık gayri Müslümlerden olduğunuzun ifadesi ve mahvoluşun işaretidir.birde bu ara yıllardır kenelik yapmış olmanızın göstergesidir...
21 Ekim 2014 Salı 14:09
bu daha başlangıç
 // komodor112
bugün ezana karşı kampanya yaparlar yarın kiliselerde çan çalınsın diye kampanya yaparlar ...
20 Ekim 2014 Pazartesi 16:27
YAZIKLAR OLSUN
 // Servet İLCİHAN
Irkçılık ve nefsinin isteklerine kendini esir etmiş, Varlığının sebebini bilmeyen, İnanç esaslarına Arap kültürü diyecek kadar cahil olan bu insanlara yalnızca... YAZIKLAR OLSUN DİYORUM......
20 Ekim 2014 Pazartesi 16:01
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler