YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kene bir can daha aldı...
Kene bir can daha aldı...
19 Haziran 2010 15:33
Bir sen eksiktin... Terör, tarfk canavarı derken unuttuğumuz bir şey bugün kendini yeniden hatırlattı. Erzurum'da bir kişi kene ısırması sonucu hayatını kaybetti...

Erzincan'da kene ısırdıktan sonra Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına yakalanan 43 yaşındaki Erkan Balcı, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Balcı yoğun sağlık tedbirleri altında Erzincan'da toprağa verildi.

Erzincan'a 8 kilometre uzaklıktaki Binkoç Köyü'nde yaşayan Erkan Balcı (43), yaklaşık 10 gün önce kene tarafından ısırıldı. Kene tarafından ısırıldığını çevresindekilere söylemeyen Balcı birkaç gün sonra ateş ve ağrı şikayetleriyle Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada kene tarafından ısırıldığını söyleyen talihsiz adama hastanede yapılan tetkiklerde, kanında Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsü olduğu tespit edildi. Buradan Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Erkan Balcı tüm müdahalelere rağmen hayatını 10 gün içerisinde hayatını kaybetti.

Cenazesi Erzincan Devlet Hastanesine getirilen Balcı'nın cenazesi yoğun tıbbi tedbirler altında ambulansla cenaze namazı için Camii Kebir Camii'ne getirildi. Öğlen namazına müteakiben kılınan cenaze namazı öncesinde camii imamı vatandaşları uyararak, tabutu eldivenli ve maskeli kişiler tarafından taşınacağını ve kimsenin yanaşmamasını istedi.

Erzincan Şeker Fabrikası'nda mevsimlik işçi olarak çalıştığı öğrenilen 3 çocuk babası Erkan Balcı, kılınan cenaze namazının ardından ambulansla Terzibaba Mezarlığı'na defnedildi. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler