YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendisini işte böyle yaktı
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde Jandarma Kavşağı bölgesinde işlerinin kötü gittiği ve bundan dolayı kendini yakmak isteyen N.T.’nin kendisini ateşe verme anı an be an mobese kamereları tarafından görüntülendi.
Kendisini işte böyle yaktı
16 Ocak 2013 / 20:02 Güncelleme: 16 Ocak 2013 / 20:12

Akıllılara durgunluk veren olayda ilk önce E-96 karayolunu trafiğe kapatan şahıs daha sonra kendini yaktı. Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Nejder Pala yaşayanabilecek olası bir faciayı önceden hissederek polis aracında bulunan yangın söndürme tüpünü hazırlaması vatandaşın hayatını kurtardı.
 
Üzerine benzin döken N.T.’nin çakmağı çakması ile birlikte alevler kısa sürede vücudunu kapladı. Bu duruma hazırlıklı olan polis memuru vatandaşı yara almadan yangın tüpü ile söndürmesi mobese kameraları tarafından kaydedildi.
 
Turgutlu’da ki Mobese Merkezinde görevli polis memurlarının olayı anında farkederek kısa süre içerisinde ekipleri bölgeye sevk etmeleride olası bir facianın önlenmesinde büyük önem teşkil ederken, Mobese kameralarının önemi böylelikle bir kez daha ispat edilmiş oldu.
 
Öte yandan dikkati sayesinde bir vatandaşı yanmaktan kurtaran polis memuru Nejder Pala’nın ise ödüllendirileceği öğrenildi.
İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler