YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendi intihar girişimini görüntüledi
Kendi intihar girişimini görüntüledi
06 Mayıs 2013 16:30
Antalya’da bir iş adamı tarafından dolandırıldığını ileri süren 35 yaşındaki Ömer Faruk B, 30 metre yüksekliğindeki baz istasyonuna çıktı.

Yaklaşık 6 saat intihar girişiminde bulunan şahıs, itfaiyenin hidrolik merdiveni yardımıyla yanına gelen belediye zabıta müdürü ve pisikoloğun kendisini ikna çalışmalarını ise kamerası ile saniye saniye görüntüledi.  
 
Edinilen bilgiye göre sabah işe gitmek üzere servis bekleyen vatandaşlar,  Konyaltı ilçesi Pınarbaşı Mahallesi Antalyaspor Kavşağı’ındaki bir baz istasyonuna çıkan şahsı görünce durumu polise bildirdiler. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri geldi. Polis karadan telefonla ikna çabalarına sonuç alamayınca merdivenli itfaiye ve bir psikolog çağrıldı.
 
Otomobil gasp iddiası
 
Üç çocuk babası turizmci Ömer Faruk B, otomobilinin tamir için verdiği kişi tarafından gasp edildiğini ve parçalandığını savundu. Ömer Faruk B, tüm çabalarına rağmen sonuç alamayınca baz istasyonuna çıktığını söyledi. Polis ekipleriyle telefonla görüşmesine devam eden Ömer Faruk B, dolandırıcılığı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a anlatmak istediğini söyledi. Başkan Akaydın’ın toplantıda olduğu B'ye yardım etmek için olay yerine Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Haluk Özkan geldi.
 
Şahsın yanına çıktı
 
Özkan, psikologla merdivenli itfaiye aracıyla Ömer Faruk B’nin yanına çıktı. Haluk Özkan, Büyükşehir Belediye Mustafa Akaydın adına buraya geldiğini ve kendisinin toplantıda olduğunu için gelemediğini söyledi.  Müdür Özkan, Başkan Akaydın’la ile kendisini görüştüreceğine söz vermesi üzerine ikna oldu ve aşağı indi. Yaklaşık 6 saat baz istasyonunda kalan Ömer Faruk B., sahtekar bir iş adamı tarafından dolandırıldığını ileri sürerek, “O iş adamını Başkan Akaydın’a şikayet etmek için baz istasyona çıktım. Ne yaptıysam bir sonuç almadım. Mağdur oldum. Başkan Akaydın ile görüşemesem bir hafta ya da 10 gün de sürse aşağı inmeyecektim. Görüntüleri de basın mensupları vermek amacıyla çektim” ifadelerine yer verdi.
 
Sağlık ekipleri tarafından ambulansta kontrolü yapılan Ömer Faruk B, daha sonra ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
 
Kendi intihar girişimini görüntüledi
 
Ömer Faruk B, kendisini ikna etmek için itfaiye merdiveni ile yukarı çıkan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Haluk Özkan ve psikoloğu elindeki kamera ile görüntüledi. İntihar girişiminde bulunan şahıs, ikna ekibinin yukarı gelişini ve kendisi ile yapılan diyalogları kaydetti.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler