YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendi damarını onaran adam
4 kez kalp krizi geçirdi, kendi kendini tedavi etti
Kendi damarını onaran adam
17 Kasım 2009 / 17:06 Güncelleme: 17 Kasım 2009 / 17:06

Antalya'da çeşitli tarihlerde geçirdiği 4 kalp krizini fark etmeyen 52 yaşındaki emeklinin yırtılan damarının kendi kendini onardığı ve bu sayede hayata tutunduğu belirlendi.

 
 

Antalya'nın Döşemealtı İlçesine bağlı Bademağacı Beldesi'nde yaşayan 52 yaşındaki işçi emeklisi Murat Tulum, Türkiye'de en fazla ölüme neden olan kalp krizini 4 kez geçirmesine rağmen doktorları bile şaşırtarak kendi kendini tedavi etti. 4 kez geçirdiği kalp krizini fark etmeyen Tulum, 5'inci krizini göğüs ağrısı diye gittiği Antalya'daki Özel Yaşam Hastanesi'nde tedavi olurken fark etti. Yapılan tedavinin ardından kalp krizini atlatan Tulum'un kalp damarının kendi kendini onardığının belirlenmesi doktorları bile şaşkına çevirdi.  
 

Hastanın damarının iç yüzeyinde oluşan tıkanıklığın yırtılmaya neden olduğu ve bu bölgede oluşan pıhtının kalp krizini neden olduğunu söyleyen Kardiloyoji Uzmanı Dr.  Birol Say, "Hastamızın büyük bir şansı varmış. Normalde bu durumda olan hastaların büyük bölümü hayatını kaybeder. Ender bir olay gerçekten."dedi.  
 

Yaptığı operasyonlar ile Tulum'u sağlığına kavuşturan Dr. Say, hastasının hayati tehlikesinin bulunmadığını ve şu anda kalp sağlığının mükemmele yakın olduğunu söyledi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler