YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenan Sofuoğlu'nun ayağı kırıldı
Kenan Sofuoğlu'nun ayağı kırıldı
04 Ocak 2010 18:22
2007 Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, memleketi Sakarya'da kondisyon antremanı yaparken ayak bileğini kırdı.

2010 Dünya Supersport Şampiyonası hazırlıklarını sürdürürken talihsiz bir şekilde sol ayak bileğini kıran Sofuoğlu, 3 hafta sonra Portekiz'de gerçekleştirilecek olan test yarışlarına yetişmek için elinden gelen her şeyi göstereceğini söyledi.

Dünya şampiyonu Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun yakasını aksilikler bırakmıyor. Bir ağabeyi trafik kazasında ölen, 2 yıl öncede pistte antreman sırasında meydana gelen kazada bir diğer ağabeyi Sinan'ı kaybeden Kenan Sofuoğlu, ağabeyinin acısıyla geçirdiği 2009 sezonunun ardından bu kez ayak bileğini kırdı. 2010 Dünya Supersport Şampiyonası'na hazırlanan genç sporcu, memleketi Sakarya'da Kırantepe mevkiindeki arazide motosikleti ile kondisyon idmanı yaptığı sırada sol ayak bileğini burkarak kırdı.

Sakarya'da kaldırıldığı hastanede ayağı alçıya alınan Sofuoğlu'na İstanbul'daki doktoru iyileşmesinin 6 haftayı bulacağını söyledi. Üç hafta sonra Portekiz'deki test yarışlarına katılmayı isteyen Sofuoğlu'na doktoru ameliyat olması durumunda alçının 3 haftada çıkartılabileceğini ifade etti.

Serdivan ilçesindeki evinde dinlenen ve koltuk değnekleriyle yürüyebilen Sofuoğlu Cihan Muhabirine yaptığı açıklamada, kondisyon idmanı yaptığı sırada ayak bileğini burkarak kırdığını söyledi. Üç hafta önce İspanya'da yapılan testlerde ayak bağlarını zedelediğini belirten Sofuoğlu, şöyle konuştu;  "Ayağımın kırılma sebebi birazda geçmişe bağlı. Üç hafta önce İspanya'da yaptığım testlerde ayağımın bağlarını zedelemiştim. Antreman sırasında ayağımın dönmesi sonucu ayak bileğim kırıldı. Sakarya'da hastanede ayağım alçıya alındı. Dün gece İstanbul'daki doktorumun yanına gittim. O da 6 hafta ayağımın alçıda kalmasını istedi. Normal bir insanda 6 hafta problem değildir ama benim için büyük bir problem. Üç hafta sonra Portekiz'de sezonun ilk resmi testleri var. Doktor 6 hafta alçıda kalmasını istiyor. Belki 'ameliyatla süreyi kısaltabiliriz' dedi. Ben çok ameliyat taraftarı değilim. Şimdilik niyetim ayağımı alçıda tutup 3 hafta sonra kontrole gittiğimde kemiğimde kaynama varsa Portekiz'deki testlere katılmak istiyorum."

Testlere yetişememesi durumunda sezona 1-0 geride başlamak zorunda kalacağını kaydeden Sofuoğlu, sakatlığının takımın menajerini büyük sıkıntıya soktuğunu dile getirdi. Her şeye rağmen testlere yetişmek için elinden geleni yapacağını söyleyen Sofuoğlu, şunları söyledi; "Honda takımında 2010 yılında şampiyonluğa koşacak pilot bendim. Şimdi ayağımı kırdım. Bu nedenle takım menajerinin büyük sıkıntısı oldu. Haliyle bir tecrübeli birde amatör pilot aldı. Tecrübeli ve şampiyonluğa koşacak pilot bendim. Ben yinede umutluyum. 3 hafta sonra bir ilerleme varsa testlere katılacam. İlk yarışıma 6 hafta var. İlk yarıştan önce iyileşeceğim. Ama benim niyetim testlerede katılmak. Testlere katılmazsam sezona 1-0 yenik başlayacam. Testlere yetişmek için elimden geleni yapacağım. Umudum ve niyetim Portekizdeki testlere yetişmek. O testlerde alacağım sonuçlarla bütün sezon boyunca motosikletimin ayarlarını yapacağım.Testlere katılmam çok önemli."


 SAKATLIĞIM BENİ DAHA DA KAMÇILAYACAK

2007 yılında şampiyon olduğu sezon öncesinde de sağ el bileğini kırmasına rağmen mücadeleden vazgeçmeyerek dünya şampiyonluğunu elde ettiğini anımsatan Sofuoğlu, sözlerini şöyle tamamladı; "Daha önceki kırıklarıma bakıldığı zaman yetişeceğim umudunu taşıyorum. Tabi ayak bileği kolay bir yer değil. Kırık çok oynak bir yerde olduğu için biraz sıkıntılı. Umutluyum yinede. Üç hafta boyunca antreman yapmak varken şuan 3 hafta boyunca yatmak zorundayım. Bu kilo almama ve aynı zamanda kondisyonumun düşmesine sebep olacak. Bu vazgeçmek değildir. Elimden geleni yapacağım. Zor bir sezon olacak benim için. Kırıklarla sezona başlamak demek ağrılarla başlamak demek. 2007 yılında da aynı şeyleri yaşamıştım. Sezondan önce bileğimi kırmıştım. Mücadeleden vazgeçmeyip dünya şampiyonu olmuştum. Bu zorluklar birazda kamçılayacak beni."

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler