YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kedi mezarı kazmak istemiyorum'
'Kedi mezarı kazmak istemiyorum'
10 Mart 2013 18:22
Antalya’nın tarihi Kaleiçi’nde yaşayan eski müze çalışanı Adnan Alpay evinde barındırdığı sokak kedilerinin dürbünlü silahla vurularak öldürüldüğünü iddia etti.

Akrabası emekli öğretmen Zeynep Doğankök’le yaşayan Adnan Alpay Kaleiçi’nde bulunan evini bodrum katını sokak kedileri için ayırarak beslenmelerini ve barınmalarını sağlıyor. Evinde barındırdığı 40 kediden 11’inin silahla öldürüldüğünü, diğerlerinin ise yaralandığını iddia eden Alpay, “Ağustos 2010 tarihinden 25 Şubat 2013’e kadar geçen zaman süreci içerisinde bahçenin bir köşesinden diğer köşesine kadar 161 tane kedi gömdüm. Bunlar dürbünlü silahla öldürüldü. Biz bu olayın 15 Ocak 2013 itibari ile farkına vardık. 26 Ocak itibari ile de tam kanaat oluştu. Bunlar normal vaka değil. Dün akşama kadar her gece aralıksız Zeytin Sokak'ta başından, omurgalarından, karın boşluklarından, patilerinden dürbünlü silahla öldürüldü, sakat bırakıldı, yatalak bırakıldı" dedi.
 
'Suna' ölünce 5 yavru sütsüz kaldı
 
En son evinde barındığı 'Suna'i isimli kediyi bir pansiyonun önünde öldürülmüş olarak bulduğunu anlatan Alpay, kedinin kendisine ait olmayan 5 yavru kediye süt verdiğini belirterek, “O yavru kediler sütsüz, annesiz kaldı” şeklinde konuştu.
 
Resmi kurumlara şikayet etti
 
26 Ocak 2013 tarihinden itibaren başta Antalya Valiliği olmak itibari ile Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Muratpaşa Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve bütün resmi kurumlara e-mail olarak kedilerin fotoğraflarını gönderdiğini belirten Alpay, “Dün bu resmi kurumlara tekrar tekrar kedilerin resimleri gönderildi. Ama bir şey yok” dedi.Resmi kurumlardan yardım beklediğini söyleyen Alpay,  “3.derecede kentsel ve arkeolojik sit alanı olan Zeytin Sokak'ta gerekeni yapmalarını, dürbünlü silahı bulmalarını, bunu yapanı ya da yaptıranı bulmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Kedi mezarı kazmak istemiyorum

 
Bahçesinde 2010 yılından bu yana 161 tane kedi gömdüğünü kaydeden Alpay, “50 tane kayıp. Öldürüp çöpe atmışlardır. En son 40 tane besliyordum. 11 tanesi öldürüldü, 30 tanesi şimdi sakat evde duruyor. Artık ben mezar kazmak istemiyorum. Yetkililer buna bir çözüm bulsun. Bu sadist dürbünlü katili, Kaleiçi kedi canavarını bulsunlar” şeklinde konuştu.
 

İHA

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler