YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kedi, köpek için bakın ne yaptı?
Bodrum'da bir köpek, yol kenarında yaralı halde yatan kedinin başında havlayarak yoldan geçenlerin dikkatini çekmeye çalıştı.
Kedi, köpek için bakın ne yaptı?
18 Şubat 2013 / 16:50 Güncelleme: 19 Şubat 2013 / 07:00

Bodrum'un Yokuşbaşı mevkisinde, kara yolu kenarında bir iş yerinin önünde yerde hareketsiz yatan kediyi gören bir köpek, başında beklemeye başladı. Köpek, havlayarak çevredekilerin dikkatini çekmeye çalıştı. Bu sırada yoldan geçen gazetecilerin dikkatini çeken durum, saniye saniye kaydedildi.

Görüntülerde yolda yaralı halde yatan kediye köpeğin yardım etmeye çalışması görülüyor. Köpeğin, zaman zaman çevredeki iş yerlerinin de kapısına giderek yardım istediği, daha sonra yeniden kedinin başına döndüğü dikkati çekiyor.

Gazetecilerin haber vermesi üzerine gelen veteriner hekim ve yardımcıları, kediyi alarak veteriner kliniğine götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan kedi, tedaviye alındı.

Gazetecilerin çektiği görüntüleri izleyen veteriner hekim Rami Özer, ilk kez bir köpeğin, kediyi koruma altına aldığını gördüğünü söyledi. Gazetecilerin haber vermesi üzerine olay yerine geldiklerini anlatan Özer, ''Bölgeye gittiğimizde bir köpeğin kedinin başında beklediğini gördük. Köpek komşularımızdan birisine ait. İlginçtir ki kediyi koruyup başında duruyordu'' dedi.

Kediye ne olduğunu belirleyemediklerini kaydeden Özer, ''Ne olduğunu araştıracağız. Acil ilaçları yapıldı. Kanaması durup solunumu rahatladıktan sonra bir radyografi resim çekip ne olduğunu belirleyeceğiz. Görüntülerde de belli, köpek sanki kediyi koruyor. Birilerini yardım etmesi için çağırdığı görülüyor. Çok ilginç bir durumdu, ben de ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım'' diye konuştu.
AA

Etiketler: , , ,
17:09
 // Kenan Akkuş
MERHAMETE MERHABA
İbret verici bir olay. Araç sürücüleri, araçları park halinde iken, malesef, araç altında uyuyup, uykuda ezilen bir çok hayvanın çırpınarak ölmesine şahit olmuşumdur. Lütfen aracınızı hareket ettirmeden önce, araç altını kontrol edin....
18 Şubat 2013 17:09
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler