YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kedi katili ortaya çıktı
İzmir’in Bornova ilçesinde, dört gün önce kediyi ağaca asan kadın bulundu. Kedinin ölü olduğunu ve ibret alınması için ağaca astığını söyleyen 60 yaşındaki Kadriye T, “Ben her gün kedileri besliyorum. Hayvanları çok severim” dedi.
Kedi katili ortaya çıktı
31 Aralık 2012 / 19:06 Güncelleme: 31 Aralık 2012 / 19:15

İzmir’in Bornova İlçesi Kazım Dirik Mahallesinde bulunan çocuk parkındaki ağaca kediyi asan vatandaş ortaya çıktı. Kedinin ölü olduğunu ve ibret alınması için ağaca astığını söyleyen Kadriye T, “Ben kedileri çok severim, her sabah onları kendi ellerimle beslerim” diye konuştu. Yaşlı kadının, sokaktaki kedilerden birini beline tel bağlı şekilde öldürüldüğünü görünce şok yaşadığı, vahşeti herkesin görmesi için ağaca astığı belirlendi. Astıktan sonra yoldan geçen bir üniversite öğrencisine de, "Bunu çek ve internette yayınla. Herkes görsün" dediği ileri sürüldü.

Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne çağırılan Kadriye T’nin ifadesi alındı. Kedileri sevdiğini ve sokaktaki kedileri beslediğini belirten Kadriye T, şunları söyledi: "Olay günü kedilere mama götürmek için evden çıktım. Parkın yakınında yol ortasında, benim beslediğim kedilerden birini beline tel bağlı ve öldürülmüş halde buldum. Şok geçirdim. Ben de herkes görsün, ibret olsun diye ağaca astım."

Vahşete sokak köpeği bile dayanamadı


Oturduğu sokakta bazı kişilerin kedileri beslemesinden rahatsız olduğunu belirten Kadriye T, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kedinin, kedi beslediğim için benimle tartışan kişiler tarafından öldürüldüğünü düşünüyorum."

İzmir’in Konak İlçesi Güzelyalı semtinde kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek öldürülen 12 kedinin başında duran sokak köpeği insanlık dersi verdi. Köpeğin, ölü kedilerin başından bir an olsun ayrılmaması görenleri şaşırttı. Köpeğin kedilerin başında bekleyişi, belediye ekiplerinin gelip kedileri kaldırmasına değin sürdü.

Yaşanan olaya çok üzülen mahalle sakinleri, vahşete sokak köpeğinin bile dayanamadığını söyledi. Bir mahalle sakini, “Bu kedileri biz mahalleli olarak besliyorduk. Kimseye zararları yoktu. Bunu yapanlar insan olamaz. İnsanlıktan nasibini almamışlara en güzel cevabı kedilerin başından ayrılmayan köpek verdi” diye konuştu.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler