YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kedi ciğere hayır dedi
Kedi ciğere hayır dedi
11 Ekim 2014 19:07
Edirne’de elektrik direğine çıkan kediyi vatandaşın kurtarma taktikleri bir türlü tutmadı.

Ciğerci esnafı kedinin en çok sevdiği besin olan ciğerle kediyi bulunduğu yerden indirmeye çalışsa da girişimler sonuçsuz kaldı.

Sabahın erken saatlerinde elektrik direğine çıkan kedi, tava ciğercileri tarafından fark edildi. Kendi imkanları dahilinde kediyi direkten indirmeye çalışan ciğerci esnafı, kedinin en çok sevdiği besin olan ciğerle kediyi bulunduğu yerden indirmeye çalıştı. Durum başarısız olunca yoldan geçen bir vatandaş, direkte bulunan kedinin kardeşi olduğu iddia edilen başka bir kediyi tutup inmesi için mücadele verdi.

Kurtarma bu kez de başarısız olunca olay yerine TREDAŞ ekipleri çağrıldı. Elektrik direğinde bir süre kalan kedi, tüm inadına rağmen TREDAŞ ekipleri tarafından indirildi. 
Ciğerci çalışanlarından Şenol San, "Her gün kedilere ciğer veriyorduk. Ciğer verme taktiklerimiz tutmadı. Kurtarıldığında kediyi ciğer ile ödüllendireceğiz" dedi.

Kediye kardeşini göstererek indirmeye çalışan İbrahim Çetinkaya ise "Hayvanlara yardımseverlik olsun diye yaptım. Oradan düşeceğini sakatlanacağını düşündüğüm için yardım etmek istedim" diye konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler