YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Keçileri AKUT kurtardı
Keçileri AKUT kurtardı
04 Şubat 2012 16:00
Burdur'un Ağlasun ilçesi Yumrutaş köyünde dağda mahsur kalan 2 keçi, 8 gün sonra AKUT'un Isparta birimi tarafından kurtarıldı.

Ağlasun ilçesine bağlı Yumrutaş köyünde çobanlık yapan Murat Yeşilyurt'a ait 2 keçinin dağda mahsur kaldığı ihbarını alan AKUT Isparta ekibi, bölgeye gitti. Yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından keçiler, üstten iniş tekniği kullanılarak halatlar yardımıyla, mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı.

Kurtarma operasyonunun görüntülerini basın mensupları ile paylaşan AKUT Isparta ekibi, sadece deprem gibi doğal afetlerde değil, her türlü trafik kazası ve hayvanların mahsur kalması gibi durumlarda da göreve hazır olduklarını belirtti.

Operasyon ekibinde bulunan Hamza Kandemir, arkadaşları Özgür Bodur, Zafer Yıldız ve Ahmet Soylu ile çalışmayı yürüttüğünü ifade ederek, ''Bölgenin coğrafi yapısı nedeniyle köylünün geçim kaynağı hayvancılık. Hayvancılığın bölgede çok yapılması nedeniyle bu tip durumlarla genellikle karşılaşılıyoruz'' dedi. Kandemir, vatandaşlara, buna benzer olaylarda kendi canlarını tehlikeye atmamaları önerisinde bulundu.

Yumrutaş köyünde çobanlık yapan Murat Yeşilyurt da 8 gün dağda mahsur kalan 2 keçiyi kendi imkanlarıyla kurtaramayınca jandarma ekiplerinden yardım istediğini söyledi. Yeşilyurt, ''Jandarma ekipleri de AKUT'a bilgi vermiş. Isparta AKUT görevlileri kaldığımız yere gelerek keçileri halatlar yardımıyla kurtardı ve bana teslim etti. Yardımlarından dolayı yetkililere teşekkür ediyorum'' diye konuştu. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler