YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK davasında 7 tahliye
İstanbul'daki ''KCK'' davasına bakan İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, avukat Gönül Erdem'in de aralarında bulunduğu tutuklu 7 sanığın tahliyesine karar verdi.
KCK davasında 7 tahliye
15 Mart 2013 / 17:55 Güncelleme: 15 Mart 2013 / 18:39

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada mahkeme heyeti tarafından alınan ara kararlar açıklandı.

Buna göre mahkeme heyeti, sanıkların Türkçe dışında tercih edecekleri başka bir dilde savunma yapmak istemeleri halinde, kendilerinin hazır edecekleri tercüman aracılığıyla sözlü savunmalarının alınmasına hükmetti.

Mahkeme, avukatı tarafından kanser olabileceği belirtilen tutuklu sanık Celalettin Delibaş'ın Adli Tıp Kurumu'na sevk edilerek, cezaevi koşullarında tedavisinin mümkün olup olmadığı ve hayati tehlikesinin bulunup bulunmadığı konusunda rapor alınmasına karar verdi.

Tutuklu sanıklar Mehmet Şerif Mergen, Mehmet Baki Bingöl, Metin Eren, İdil Aydınoğlu, Pervin Tunbul, Şükrü Zeren ve avukat Gönül Erdem'in tutuklu kaldıkları süre, suç vasfının değişme ihtimali ve mevcut delil durumunu göz önüne alan mahkeme, bu sanıkların tahliyelerini kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti, 111 tutuklu sanığın bu hallerinin devamına hükmederek, duruşmanın 27 Mayıs ve 7 Haziran tarihleri arasında yapılmasına karar verdi.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler