YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kazada ölen arkadaşları için eylem yaptılar
Kazada ölen arkadaşları için eylem yaptılar
10 Kasım 2014 05:04
Trafiğe kapalı olan Bartın-Amasra tünel bağlantı yolunda 3 gün önce meydana gelen kazada hayatını kaybeden lise son sınıf öğrencisi Onur Toprakdelen’in arkadaşları kazanın meydana geldiği yolun girişine gelerek eylem yaptı.

Bartın’da Cuma günü trafiğe kapalı Amasra Tüneli bağlantı yolu girişinden üç yüz metre ileride yolu karşıdan karşıya kapatmak amacı ile kullanılan vincin demir koluna çarpması sonucu meydana gelen kazada 18 yaşındaki Onur Toprakdelen hayatını kaybetmiş, üç kişi de ağır yaralanmıştı.

Kaza olan yolun girişinde insan zinciri oluşturdular

Onur’un arkadaşları akşam saatlerinde kazanın olduğu tünel bağlantı yolu girişine geldi. Onur’un arkadaşları yoldan geçen araçları durdurarak meydana gelen trafik kazası nedeniyle bir arkadaşlarının öldüğünü üç arkadaşlarının da ağır şekilde yaralandığını söyleyerek kendilerine destek olmalarını istediler. Ardından eyleme katılan öğrenciler trafiğe kapalı olan tünel yolunun önünde insandan zincir oluşturarak, yolun vinçle değil, bu şekilde kapatılır diyerek tepkilerini gösterdiler.

Onur Toprakdelen’in geçirdiği trafik kazası öncesi kendilerini Amasra’da ziyaretine geldiği ifade eden arkadaşları, “Onur kazadan beş dakika önce bizimle beraberdi. Yanımızdan ayrıldılar, beş dakika sonra kaza olduğunu öğrendik.

Kaza sonrası herkes bilmeden yorumlar yaptı,  alkollü oldukları söylendi. Barikatta bulunan zinciri kırarak içeri girdikleri söylendi. Onur hayatı boyunca ağzına içki sürmedi. Bu yolun girişinde yerde duran zinciri onların kırdıkları iddia edildi.

Ancak bizler çoğumuz Bartın’a giderken buradan geçiyoruz. Bu zincir her zaman yerde duruyor. Tüneli yapan firmanın araçları buradan giriş çıkış yapıyor. Onun için zincir gerili değildi” diyerek tepki gösterdiler.

Ardından toplanan gurup yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı.

 

İHA

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler